Pistons, Josh Smith İle Yolları Ayırdı

josh_smith_benched

Biraz önce Detrot Pistons’dan radikal bir hamle geldi ve kulüp Josh Smith ile yolları ayırdı.

NBA’de bu sezon beklentilerin çok altında kalan Detroit Pistons, Josh Smith’in kontratını feshetti. Geldiği günden beri sistem içerisinde kendisine yer bulmakta bir hayli güçlük çeken Smith’in takas edileceği dedikoduları senenin başından beri konuşulan bir konuydu.Drummond ve Monroe ikilisinin takımda olması ve Smith’in bu oyuncularla beraber oynadığında Pistons’ın özellikle hücum düzenlerinde büyük sorunlar yaşaması nedeniyle bir ayrılık bekleniyordu. Sene başında takımın başına geçen Van Gundy, önce bu üçlüden sadece ikisini aynı anda sahada tutmayı denemiş ancak yaklaşık 2 hafta bu sistemi denedikten sonra istediği verimi alamayıp yeniden üçlüyü yan yana uzun süreler kullanmaya başlamıştı. Sene sonunda serbest oyuncu durumuna düşecek Monroe’nun ise, yazın takımdan ayrılacağı dedikoduları alıp başını yürümüştü.

Pistons yazdan beri Smith için piyasayı yoklasa da istediği teklifi bulamamıştı. Smith için gelen en ciddi teklifi ise yazın Sacramento Kings vermişti.

Kings Pistons’a Smith karşılığında Carl Landry ve Jason Thompson’ı önermiş ancak bu teklif Pistons tarafından kabul görmemişti. Monroe’yu da takımda tutmak istediğini her fırsatta dile getiren Pistons,çareyi Smith’in kontratını feshetmekte buldu. Bilindiği gibi NBA’deki kurallar gereği takımlar kontratlardan feragat edebilse de (waive) kontratta verilen ücreti karşılamak zorunda. Adrian Wojnarowki‘nin verdiği habere göre Pistons burada taksitlendirmeyi (stretch provision) tercih edecek ve kalan 2 sene 26 milyon dolarlık kısmı daha uzun süreye yayacak. Bu sayede maaş bütçesinden düşüm yapamasa da ekonomik bir rahatlama yaşayacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler