Pionir, yeni adıyla Aleksandar Nikolic Arena

Eski Yugoslavya’nın kalbi Sırbistan’ın en önemli arenalarından biri kabul edilen ve Partizan, Kızılyıldız gibi öne çıkmış takımlara da yaptığı ev sahipliğiyle bilinen Pionir Arena’nın adı değişebilir.

Sırp taraftar kimliğiyle bütünleşerek birçok rakibinin korkulu rüyası olan Pionir Arena’nın Yugoslav basketbolunun babası olarak bilinen efsane Aleksandar Nikolic adıyla anılacağı hakkında ihtimaller var.

Pionir Arena’ya muhtemel yeni adının verileceği, on altı yıl önce hayata gözlerini yuman efsane isim Aleksandar Nikolic, hem oyunculuk hem de koçluk kariyeriyle aldığı sayısız başarılarının yanında Bozidar Maljkovic, Bogdan Tanjevic, Dusan Ivkovic ve Zeljko Obradovic gibi isimlerin yetişmesinde de başrol sahibi olup Yugoslav basketbolunun temellerini atmıştır.

Pionir Arena’nın adının değişeceği hakkında çıkan haberi kaynağı ise:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler

Kızılyıldız, seyirci rekorunu egale etti!

Euroleague’in üçüncü haftası geride kalırken Sırbistan temsilcisi Kızılyıldız iç sahada oynadığı ikinci karşılaşmada seyirci rekorunu yakaladı. Euroleague’in yeni sezonunda yaşanan format değişikliği ile beraber iç...

Yugoslavya’da bir profesör | ‘Aca’ Nikolić

1950’li yıllarda koçluk yapmaya başlamış isimlerin en mükemmel yanı, kendilerini eğitebilme kapasiteleri. Birçok kitabın arasında, televizyonun olmadığı – internet ve videoları belirtmeye gerek bile...