Pınar Karşıyaka, Erman Kunter’in çalıştırdığı Le Mans’a gücünü gösteremedi! #BasketballCL

Basketbol Şampiyonlar Ligi’nin beşinci haftasında temsilcimiz Pınar Karşıyaka, Erman Kunter’in çalıştırdığı Le Mans’ı İzmir’de konuk ederken maç boyunca oyunu kontrolü altına alıp Pınar Karşıyaka’ya öne geçme fırsatı tanımayan Le Mans, karşılaşmayı 66-79 kazanarak dördüncü galibiyetini aldı ve grupta liderlik koltuğuna oturmayı başardı.

Pınar Karşıyaka’nın ilk beşi: Kevin Dillard-J’Covan Brown-Mateusz Ponitka-Josh Owens-DaJuan Summers

Le Mans’ın ilk beşi: Giordan Watson-Lahaou Konate-Will Yeguete-Mickael Gelabale-Olivier Hanlan

Karşılaşmaya Lahaou Konate’nin sayılarıyla başlayan Le Mans, oyunun kontrolünü ilk dakikalarda ele aldı ve arka arkaya gelen üçlüklerle 12-0 seri bularak Nenad Markovic’e molayı aldırdı. (0-12). Temsilcimiz, moladan J’Covan Brown’ın sayıları ile dönse de Le Mans hücumlarını durdurmakta oldukça zorlandı. Bu dakikalarda Giordan Watson, üçlük atışı sırasında aldığı faulü çizgiden üçte üç atarak değerlendirdi ve aradaki farkı 13 sayıya kadar çıkardı (2-15). Kenardan gelen Muhammed Baygül’ün katkısıyla farkı azaltan temsilcimiz, ilk çeyreğin bitimine 13 saniye kala J’Covan Brown’un bulduğu üç sayılık isabet ilk periyotu 7 sayı geride bitirdi (17-24).

İkinci periyota daha kontrollü bir oyun oynayarak çıkan Pınar Karşıyaka, Muhammed Baygül’ün arka arka bulduğu sayılarla farkı 4 sayıya indirdi (20-24). Olivier Hanlan ile cevap vermeye çalışan Erman Kunter’in öğrencileri, çeyrek ortasında tekrar kontrolü eline alıp farkı tekrar açmaya başladı (22-34). Pınar Karşıyaka, dış atışlarda başarı sağlayamayıp  savunmada büyük sorunlar yaşarken kenardan gelen oyuncular ile ayakta kaldı. İzmir ekibi, Muhammed Baygül’ün son saniyede bulduğu sayıyla aradaki farkı düşürse de soyunma odasına 33-42 Le Mans üstünlüğü ile gidildi.

@KSKBasket

Üçüncü çeyreğe taraftarının desteğiyle çıkan Pınar Karşıyaka, DaJuan Summers ve J’Covan Brown’ın üçlükleriyle aradaki farkı çeyrek başında üçe indirdi (39-42). Maç boyunca dış atışlarda üstünlük kuran Le Mans, temsilcimizin bu üçlüklerine Lahaou Konate ve Giordan Watson’ın üçlükleriyle yanıt verirken oyun kontrolünü tamamen eline alıp Pınar Karşıyaka’nın bir türlü öne geçmesine izin vermedi (47-55). Kenardan gelen oyuncularının verdiği katkıyla aradaki farkı gitgide açan deplasman ekibi, karşılaşmanın son 10 dakikasına 51-62 önde girdi.

Karşılaşmanın son çeyreğinde oyundan tamamen düşen temsilcimize karşı elinde tuttuğu kontrolü bırakmayan Le Mans, oldukça rahat bir basketbol oynayıp aradaki farkı 16 sayıya kadar çıkardı (69-53). Erman Kunter, kenardaki oyuncularını öne sürerken temsilcimiz, bir reaksiyon gösteremedi maçı kaybettiğini kabullenip aradaki sayı farkını kapatmayı başaramadı. Pape Amagou ve Petr Cornelie, karşılaşma sonunda buldukları fırsatı iyi değerlendirirken Le Mans, sahadan 66-79 galip ayrıldı.

Geri1 of 3

Pınar Karşıyaka, Erman Kunter’in çalıştırdığı Le Mans’a gücünü gösteremedi! #BasketballCL

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler