Pınar Karşıyaka deplasmanda Dİ Büyükçekmece’yi devirerek play-off’a kaldı! #BSL

Spor Toto Basketbol Ligi’nin 28. Hafta mücadelesinde Pınar Karşıyaka, Gazanfer Bilge Spor Salonu’nda konuk olduğu Dİ Büyükçekmece’yi 100-99 devirerek ligin bitimine bir hafta kala ismini play-off’a yazdırdı. Sahadan mağlup ayrılan Dİ Büyükçekmece’nin play-off’a kalmasi için ise son hafta TED Kolejliler’in deplasmanda Royal Halı Gaziantep’i devirmesi ve Büyükçekmece’nin de Sinan Erdem’de Beşiktaş SJ’yi mağlup etmesi gerekiyor.

Mücadeleye iyi başlayan İzmir temsilcisi ilk iki dakikayı 7-3 üstün geçti. Karşılaşmanın ilk bölümünde taraflar hücumda etkili bir görüntü çizerken Can Altıntığ’ın yaptığı baskı ve Kenan Sipahi’nin sergilediği skorer oyunla periyotun ilk beş dakikası üç sayılık Pınar Karşıyaka üstünlüğüyle tamamlandı. (12-15) İki takım arasındaki çekişme periyot genelinde devam ederken Kahiem Seawright’ın kaydettiği basketle ilk çeyrek 25-21‘lik Dİ Büyükçekmece üstünlüğüyle sonuçlandı.

İkinci periyota Michael Roll ve Ceyhun Altay’ın bulduğu üçlüklerle iyi giren Dİ Büyükçekmece, ilk iki dakikayı 33-26 üstün geçti. Hücumda zorluk çeken Ufuk Sarıca’nın ekibi karşısında iyi oyununu devam ettiren Dİ Büyükçekmece, art arda bulduğu sayılarla farkı çift hanelere çıkardı. (43-31) İlk çeyreğin aksine bu periyotta dış şutlarında iyi bir isabet yüzdesi yakalayan Özhan Çıvgın’ın ekibi, İzmir temsilcisinde son bölümde arka arkaya isabetler kaydeden Can Altıntığ’a rağmen üstünlüğünü korudu ve devre arasına 49-44 önde girdi.

@BuyukcekmeceBK
@BuyukcekmeceBK

Üçüncü periyotun ilk bölümünde iki takım da sert bir oyun sergilerken ev sahibi ekip üstünlüğünü korudu. (56-51) İzmir temsilcisinde Kenny Gabriel skorer yönüyle öne çıkıp farkı indirirken Dİ Büyükçekmece’de ise Antwayne Robinson dış şutlarıyla etkili oldu. Çeyrek başındaki sertliğin devam etmesiyle son iki dakikalık bölümde iki takımda çokça serbest atış çizgisine geldi ve ekipler çizgi haricinde sayı üretmekte zorlandı. Yakın geçen üçüncü çeyrek, Bracey Wright’ın son hücumda kaydettiği turnike basketle 68-66‘lık Pınar Karşıyaka üstünlüğüyle sonuçlandı.

Son çeyrek Kerem Gönlüm ve Kahiem Seawright’ın karşılıklık basketleriyle başladı. İlk bölümde yüksek bir tempoya tanıklık edilirken Pınar Karşıyaka’nın farkı açma çabalarına ev sahip ekip her seferinde karşılık vermeyi başardı. (73-76) İzmir temsilcisi hücumda etkili bir görüntü çizmeye devam etti ve kaydettiği kritik basketlerle üstünlüğünü sürdürdü. Ufuk Sarıca’nın ekibi Kenan Sipahi’nin kaydettiği üçlükle birlikte bitime üç dakikadan az bir süre kala farkı dokuz sayıya kadar çıktı ve İzmir temsilcisi önemli bir avantaj elde etti. Nefes kesen kalan bölümde kazandığı avantajı koruyabilmeyi başaran Pınar Karşıyaka, kritik mücadeleden 100-99 galip ayrıldı

Geri1 of 3

Pınar Karşıyaka play-off’ta! #BSL

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler