Pınar Karşıyaka, Bonzie Colson ile Galatasaray Nef karşısında güldü! #BSL

ING Basketbol Süper Ligi‘nin 11. haftasında açılışı Pınar Karşıyaka ile Galatasaray Nef yaptı.

Mustafa Kemal Atatürk Spor Salonu’nun ev sahipliğinde oynanan mücadelede kazanan taraf 73-67 skorla Pınar Karşıyaka oldu. Başından sonuna kadar bol çekişmeye sahne olan maçın özellikle son 10 dakikalık bölümü oldukça heyecanlı geçti. Denk geçen üç periyodun ardından final periyodu neredeyse maçın tamamına bedel oldu.

Tony Taylor ile Berkan Durmaz’ın yerinde bulduğu isabetlerle aradaki farkı yeniden açan Pınar Karşıyaka‘ya cevap gecikmedi. Galatasaray, Kerry Blackshear ile arayı kapattı. Mücadelede son beş dakikaya 64-63 ev sahibi takım önde girdi. 6-0’lık seri yakalayan Karşıyaka’da Bonzie Colson’ın iki sayılık isabeti tüm salonu ayağa kaldırırken Koç Ekrem Memnun’a da molayı aldırdı.

Galatasaray mola dönüşü DeVaughn Akoon-Purcell ile skor üretti. Kerry Blackshear’ın bir kez daha kritik anda bulduğu isabetle sarı kırmızılılar skora ortak olmaya çalıştı. Skorda denge yakalanır ve maç buradan geri çevrilir mi diye düşünüldüğü anda Alex Tyus’tan gelen basketle Galatasaray’ın kazanma umutları da tükendi. Evinde hata yapmayan Ufuk Sarıca ve öğrencileri maçı 73-67 skorla kazandılar.

Çeyrek skorları:

  1. çeyrek: 17-23
  2. çeyrek: 41-37
  3. çeyrek: 55-52
  4. çeyrek: 73-67

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler