Philadelphia 76ers, Çin ekibi Guangzhou Lions ile oynadıkları sezon öncesi maçında Hong Kong göstericilerini salondan neden attığını açıkladı.

Philadelphia Inquirer’ın ünlü Sixers muhabiri Keith Pompey’in duyurduğu açıklamaya göre Çin ekibi Guangzhou Lions ile oynanan sezon öncesi maçında Wells Fargo Center’da “Hong Kong özgür bırakılsın” pankartları açan göstericilerin salondan neden atıldığı açıklandı.

Pompey’in paylaştığı Philadelphia 76ers ve Wells Farho Center’ın konu hakkındaki açıklaması şu şekilde:

“76ers maçları da dahil olmak üzere tüm salon etkinliklerinde konukların güvenlik ve rahatından Wells Fargo Center etkinlik görevlileri sorumludur. Önceki akşam oynanan maçta konuklardan gelen şikayetler ve başka taraftarlar ile yaşanan tartışmalar üzerine bahsi geçen iki kişi, taraftarları devamlı olarak rahatsız etmeleri nedeniyle Wells Fargo Center yetkilileri tarafından uyarılmıştır. Neticede söz konusu kişileri salondan çıkarma kararı Wells Fargo Center personeli tarafından alınmış ve herhangi bir tatsızlık yaşanmadan uygulama gerçekleştirilmiştir.”

Wells Fargo Center kanadı ise şu açıklamayı yaptı:

“Önceki akşam Sixers’ın oynadığı maçın ikinci çeyreğinde Wells Fargo Center güvenliği, konuklarımızın etkinlik deneyimine zarar veren bir duruma karşı harekete geçmiştir. Üç ayrı uyarı sonrası bahsi geçen iki kişi, herhangi bir aksilik yaşanmadan salon dışına çıkarılmıştır. Güvenlik ekibi, saygıyı elden bırakmadan standart prosedürleri yerine getirmiştir.”

Son dönemde Çin ile Hong Kong arasında gerilimin tırmanması nedeniyle dünya halklarının bir gözü de Uzak Doğu’da yaşanan bu eylemlerde.


Kaynak: Keith Pompey

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir