Ülkemiz basketbolseverlerinin çok yakından tanıdığı bir isim olan Pero Antic, ülkesi Makedonya’nın Basketbol Federasyonu Başkanı seçildi.

Bugün Kuzey Makedonya Basketbol Federasyonu’nda yapılan oylama sonucunda tek aday olan eski Fenerbahçeli Pero Antic, yeni federasyon başkanı seçildi.

Antic’ten önceki başkan olan Türk basketbolseverlerinin yine çok yakından tanıdığı Petar Naumoski, oylamaya katılmadı ve oylamaya tek başına katılan Pero Antic başkanlığa seçildi.

Antic önderliğindeki grup seçim isteyince Naumoski bu isteği reddetti ancak devamında 2018 mali raporu kabul edilmedi ve delegelerin çoğu gündem maddeleri görüşmelerine katılmadı.

Gündem maddelerinden yalnızca Makedonya Basketbol Federasyonu’nun adının Kuzey Makedonya Basketbol Federasyonu olarak değiştirilmesi delegelerin tamamı katılarak görüşüldü ve önerge kabul edildi.

Devamında seçim kararı alındı ve oybirliğiyle yeni başkan seçildi. Yeni Başkan Antic, yönetim kurulu ve denetim kurulunun oluşturulması için delegelerden 15 gün istedi.

Petar Naumoski ise ülkemizde uzun bir süre Efes Pilsen ve kısa bir süre Ülkerspor formalarını terletmişti.


Kaynak: ekipa.mk

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir