Penny Hardaway: “Westbrook’un şu anki durumu, Shaq’in ayrılığı sonrası durumum gibi”

1990’lı yılların ortasında Orlando Magic’le gösterdiği performansla basketbolseverler tarafından bugün dahi hatırlanan efsane oyuncu Penny Hardaway, Russell Westbrook hakkında konuştu.

Kevin Durant’in takımdan ayrılmasının ardından bu sezon Oklahoma City Thunder’ı taşıyan Westbrook’un içinde bulunduğu durum Hardaway’a oldukça tanıdık geliyor. Magic’teki partneri Shaquille O’Neal’ın 1996 yazında LA Lakers’a geçmesiyle takımını tek başına taşıyan Penny, “KD serbest oyuncu olduğunda, ‘Eğer ayrılırsa, Russ için durum benimle Shaq arasında olanlar gibi olacaktır.’ diye düşündüm. Yükü Russ taşımak zorunda. Halen yanında güzel bir yardımcı oyuncu kadrosu var. Yani tamamen tek başına değil ama bir ton şey yapmak zorunda.” ifadeleriyle Westbrook’le empati kurduğunu gösterdi.

Öte yandan, Magic hatıralarına dair samimi açıklamalarda da bulundu Penny. Shaq’in ayrılığı sonrasında takımın eskisi gibi olmayacağını bildiğini söyleyen efsane kanat oyuncusu, şu ifadeleri kullandı:

Olay şu ki, ben asla takımın benim olmasını istemedim. Ben bir kazanan olmak ve takımın bir bütün kalmasını istedim. Bir yüzük kazanmak için ne yapmam gerekiyorsa yapacaktım. Shaq’in ayrılığı kesinlikle sorumluluğu benim sırtıma yükledi. Bunu hoş karşıladım ama istemedim çünkü ben daha iyi bir takım istiyordum. Artık o kadar iyi olmayacağımızı biliyordum. Birini drafttan seçecek miyiz, bir serbest oyuncu alacak mıyız, takas yapacak mıyız bilmiyordum. Kariyerimde bir yüzük kazanacak mıydım bilmiyordum ve kazanamadım da.


Kaynak: Yahoo! Sports

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler