Pelicans adım adım playoffa

Dün gece NBA’de oynanan mücadelede New Orleans Pelicans ile Minnesota Timberwolves’u karşı karşıya getirdi. Thunder’ın kazandığı gecede mutlak galibiyet alması gereken Pelicans T’wolve karşısında pek zorlanmadı ve son 1 maç kala ikili averajdan doğan avantajını korudu.Bu maçta en çok sayıya ulaşan oyuncu ev sahibi takımdan son dönemin formda çaylağı Z. LaVine oldu ve 24 sayı attı. Karşılaşmayı galibiyetle bitirentakımda en fazla sayı atan oyuncu ise yine 24 sayıyla A. Davis oldu ve bu performansla bu galibiyetin yaratıcılarından birisi olmayı başardı.
  
Bu maçta birinci çeyrek 22 – 20 konuk ekip üstünlüğüyle bitti. Maçta ikinci çeyrek ise 28 – 15 ile geçildi ve maçta ilk yarı 50 – 35 tamamlandı. Mücadelenin üçüncü periyodu 23 – 27 Minnesota Timberwolves üstünlüğüyle bitti. Son periyot ise 27 – 26 konuk ekip üstünlüğüyle geçildi ve karşılaşma 100 – 88 tamamlandı.
  
Karşılaşmayı önde kapatan takımda A. Davis 24 sayı , 11 ribaund , 5 asist istatistiklerinin yanına 6 tane de blok ekleyerek etkileyici oyun ortaya koydu. Bunun yanı sıra T. Evans 22 sayı , 3 ribaund , 5 asist rakamlarına ulaşarak karşılaşmayı bitirirken, E. Gordon 22 sayı , 3 ribaund , 2 asist yaparak karşılaşmayı tamamladı.
  
Diğer tarafta Z. LaVine 24 sayı , 5 ribaund , 7 asist ile mücadeleyi tamamladı. bu performansın yanı sıra C. Budinger 18 sayı , 8 ribaund , 3 asist rakamlarına ulaşarak mücadeleyi bitirirken, A. Wiggins 15 sayı , 6 ribaund , 2 asist rakamlarına ulaşarak maçı tamamladı.
  
Maçta mücadele eden temsilcimiz Ömer Aşık 6 sayı 6 ribaund ve 0 asist ile oynadı.

Geri1 of 4

Maçın Özeti

İlgili Haberler