Paul Pierce Hall of Fame seçildi #NBA

Paul Pierce, tarihin en kalabalık Hall of Fame sınıfı olan 2020 yılının bir parçası oldu.

Paul Pierce, Hall of Fame seçilmenin gurunu yaşıyor. 2017 yılında emekli olan Pierce, tarihin en hızlı seçilen Hall of Fame oyuncularından biri oldu. 19 yıllık kariyerinde özellikle Boston Celtics formasıyla yaptıkları hafızalara kazınmış olan oyuncu, NBA’nin görmüş olduğu en şahsına münhasır karakterlerden biriydi.

Paul Pierce, 1998 NBA Draftı’nda 10. sıradan Boston Celtics tarafından seçildi. Seçildiği dönemde Celtics, tarihinin en kötü dönemlerinden birini geçiriyordu. Genç bir çocuk olarak girdiği kapıdan bir efsane olarak ayrılmasında etkili olan durumlardan biri de buydu çünkü Boston Celtics, belki 10-15 yıl sonra bir süper yıldıza onunla birlikte sahip oldu.

Çok hırslı bir karakter olan Pierce, konuşmasında 1998 NBA Draftı’nda onu seçmeyen dokuz takıma da tek tek teşekkür etti. Paul 1998 NBA Draft’ı hakkında, ”Beni seçmeyen dokuz takıma da çok çok teşekkür ederim. Beni seçmediklerine inanamamıştım ve bu durum beni inanılmaz hırslandırdı. O gün 10. sıraya kadar kalmama hala inanamıyorum ama bilirsiniz her şeyin bir sebebi vardır. Celtics’e gittim ve bundan çok mutluyum.” dedi.

Paul Pierce, hepsi Boston Celtics formasıyla olmak üzere 10 kez All-star, dört kez de Yılın En İyi beşlerine seçildi. Bu başarılarının hepsini gölgede bırakacak performans ise kuşkusuz 2008 NBA Finalleri En Değerli Oyuncusu ödülü. Şampiyon Celtics kadrosunun oluşmasında da çok büyük emeği olan Pierce, söz verdiği şampiyonluğu şehrine 22 yıl sonra geri getirmişti.

Boston Celtics, şanssız sakatlıklar ve o dönem ligin dengelerini sarsan Miami Heat takımına denk gelmeseydi daha fazla şampiyonluk kazanabilirdi. Paul Pierce, forması emekli edilerek önce Boston Celtics’ine adını kazıdı, şimdi ise Hall of Fame olarak NBA tarihine adını kazımış oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler