Paul George: “Sorunları gidermek için koca bir yılımız var “

Oklahoma City Thunder’a bu yaz katılan Paul George, takımın sezona başlangıcıyla ilgili konuştu. George, biraz zaman geçtikten sonra işlerin yoluna gireceğini söyledi.

Oklahoma City Thunder ile ilgili sezon istatistiklerini incelemekte fayda var. OKC, NBA’deki en iyi ikinci savunmaya sahipken, en iyi 22.hücuma sahip durumda. Sezonun ilk 10 maçından dört galibiyet alan ekip, ligde maç başına en az pas yapan takım konumunda. Ayrıca, izolasyon basketbolunu en çok kullanan ekip olarak göze batıyor Thunder. Pozisyon başına sadece 0.87 sayı üretmekle birlikte, sadece yüzde 42.7 ile saha içi isabet buluyorlar.

Bütün bu istatistikler henüz iyi bir takım olamadıklarını, topu iyi paylaşmadıklarını ve takım kimyalarını geliştirmeleri gerektiğini söylüyor. Takıma yazın katılan Paul George ise konuyla ilgili sakin kalmanın doğru olduğunu söyledi: Bu sorunları düzeltmek için koca bir yılımız var. Acele edemeyiz. Basamak basamak ilerleyip her maç daha iyi olmaya çalışacağız.” 

New York Knicks’ten ayrılarak “Büyük üçlü” kurulumunun parçası olan Carmelo’da konuyla ilgili açıklama yaptı. Anthony, “Bu herkes için yeni bir düzen, yenilmemize rağmen ders çıkarıyoruz ve daha iyi olacağız.” şeklinde konuştu.

Kaynak: NBC Sports

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler