Pau Gasol’ün 16 numaralı forması tavandaki yerini aldı

Pau Gasol’ün 16 numaralı forması, Los Angeles Lakers tarafından emekliye ayrıldı.

Los Angeles Lakers, dün gece efsanelerinden birini onurlandırdı. Kulüp, Memphis Grizzlies ile oynanan maçın devre arasında düzenlenen organizasyonla birlikte Pau Gasol‘ün 16 numaralı formasını emekli etti. Lakers tarihinde forması tavana asılan 12. oyuncu olan Gasol, hislerini şu şekilde dile getirdi:

“Hayat çok çabuk akıyor. Okulda arkadaşlarınızla oynayan bir çocukken göz açıp kapayıncaya kadar büyüyor ve kendinizi hayallerinizi gerçekleştirirken buluyorsunuz. Ancak bu gece, benim sahip olduğum herhangi bir rüyayı ya da hayali aşacak kadar büyük bir anlam ifade ediyor. Ve Kobe’nin orada olması buna anlam, güç, mutluluk, hüzün, acı ve sevinç katıyor.”

16 numaralı forması Kobe Bryant’ın 8 ve 24 numaralarının yanındaki yerini alırken Gasol, yaptığı konuşmada Kobe’yi unutmadı. Kobe’den bahsettiği esnada gözyaşlarını tutmakta zorlanan İspanyol yıldız, eski takım arkadaşlarını şu sözlerle andı:

“Bana ilham verdi ve beni daha iyi bir oyuncu olmaya itti. Herkes gibi ben de onu çok özlüyorum. Keşke Gigi ile birlikte burada olabilseydi. Seni seviyorum kardeşim.”

Organizasyonda pek çok eski Lakers siması da yer aldı. Kareem Abdul Jabbar’dan Jordan Farmar’a, James Worthy’den Metta World Peace’e maçta bulunan oyuncuların yanı sıra, takımın başında uzun yıllar geçiren Phil Jackson da karşılaşmayı suitten takip etti. Öte yandan Gasol’ün Chicago Bulls’tan eski takım arkadaşı Jimmy Butler da maça katılım gösterdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler