Patrick Beverley’den Oyuncular Birliği Başkanı’na: ”Senin paranı ben ödüyorum!” #NBA

Dünyanın en popüler basketbol ligi olan NBA’de protestolar devam ederken zaman zaman yapılan toplantılarda gergin anlar yaşanıyor.

Yahoo Sports muhabiri Chris Haynes’in aktardıklarına göre Los Angeles Clippers oyuncusu Patrick Beverley bu toplantılar sırasında oldukça agresif bir tavır sergiledi.

NBA Oyuncular Birliği Başkanı (NBPA) Michele A. Roberts, oyuncuların Bubble’dan ayrılıp maçlara devam etmemelerinin maddi sonuçlarını olacağını söyledi.

Bunun üzerine Beverley, Roberts’ın sözünü kesti. Başkan tekrar söze girmek istersen Beverley tekrar araya girdi. Son olarak Michele A. Roberts, nazik bir biçimde devam edip edemeyeceğini sordu ancak Patrick Beverley aynı şekilde nazik değildi:

‘Hayır!’ Paranı ben veriyorum.” 

Oyuncunun bu davranışları Chris Paul ve Udonis Haslem tarafından engellenirken bu sözler her kesimden büyük tepki topladı.

Hatırlanacağı üzere oyuncular Amerika’da yaşanan sosyal adaletsizlik ve ırkçılık nedeniyle maçları boykot etmiş ve adalet istemlerini yinelemişlerdi.

Kaynak: Yahoo Sports

1 Yorum

  1. “oldukça agresif” denilmez “çok agresif” denilir. “Oldukça” sözcüğü “çok” anlamına gelmez açıp bir sözlüğe bakın. Heryerde her fırsatta uyarmaya çalışıyorum “sözlük” adında bir yayın türü var bilinmeyen sözcüklerin anlamına bakılması için haberiniz yok mu?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler