Pat Riley: ”Mağlubiyetimizin yanında bir yıldız işareti var” #NBA

Geçtiğimiz sezon NBA Finali’nde Los Angeles Lakers’a 4-2 kaybederek şampiyonluk umutlarına başka bahara bırakan Miami Heat cephesinde Başkan konuştu.

Pat Riley yaptığı açıklamada şampiyonluk serisinde Miami Heat isminin yanında bir yıldız işareti olmasını gerektiğini belirtti ve daha önce söylediklerini çarpıtıldığını ifade etti

Riley: ”Yıldız işareti Lakers’ın değil Heat’in yanına eklenmelidir. Onların şampiyonluğu gayet adil ve meşruydu. Ancak sakatlıklarımızdan dolayı bizim ismimizin yanında bir yıldız işareti var. Bu konu net.”

Tecrübeli yönetici daha önce sakatlıklar olmasaydı en azından seriyi yedinci maça taşıyacaklarını söylemişti: ”Herkesin bir bütün olarak sahada nasıl bir performans gösterdiğini görmek isterdim. LeBron ve Anthony Davis sahanın en iyi oyuncularıydı ve bizi adil bir şekilde dövdüler. Her zaman o yıldız işareti olacaktır. Ancak en azından Bam ve Dragic’in %100 sağlıklı bir şekilde oynadığı seri ‘ki Dragic’in bizim en skorer oyuncumuzdu’ yedinci maça kalırdı.” ifadelerini kullanmıştı.


  • Yıldız işareti: Dünyanın coronavirus pandemisi nedeniyle geçirdiği zor günlerde NBA’in askıya alınıp aylar sonra tekrar başlaması, seyircisiz ortam, giriş çıkışların yasak olduğu ve hapishaneye benzetilen Bubble’da oynanılan maçlar. Bütün bunlar göz önüne alındığında bu sezon şampiyon olan takımın yanında her zaman bir yıldız işareti olması gerektiği tartışılıyordu. Riley de Lakers’ın yanında değil sakatlıklardan dolayı Heat’in yanında o yıldız işaretinin olmasını gerektiğini savunmuş.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler