Partizan başkanı, EuroLeague Wild Card için ne kadar ödediklerini açıkladı

Gelecek sezon Turkish Airlines EuroLeague’de yer alacak olan Partizan’ın başkanı, Wild Card için ne kadar para ödediklerini açıkladı.

Partizan aldığı Wild Card aracılığıyla gelecek sezon EuroLeague’de yer alacak. Bu, Partizan’ın sekiz sene sonraki ilk EuroLeague katılımı olacak.

Partizan Başkanı Ostoja Mijailovic, katıldığı bir programda takımın 2013-14 sezonundan sonra ilk kez EuroLeague’de yarışacak olması hakkında yorumlarda bulundu. Mijailovic konuşmasının bir noktasında, Wild Card için EuroLeague’e ne kadar para ödediklerini de dile getirdi:

“Sekiz yıl sonra EuroLeague’e dönüyor olmamız Partizan ve Sırbistan için çok önemli. Partizan, Obradovic’i geri getirerek niyetini gösterdi. EuroLeague’e Wild Card için 500 bin euro ödedik. Katılım için minimum bütçe de 7.5 milyon euro. Başvurduğumuzda bütçeyi denkleştirmemiz için bir yol bulmamız gerekiyordu. Bütçe için para toplamak kolay olmayacak.”

“Taraftarlardan bilet alma ve maça gelme noktasında daha çok destek bekliyorum. Bu kulüpte olduğum yıllar süresince bütçe meselesini bir şekilde çözdük; bu sefer de çözeceğiz. Bize yardım eden herkese teşekkürler. Bu sezon mümkün olduğunca büyük bir bütçeyle mücadele edeceğiz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler