Papa Francis ile beş #NBA oyuncusu Vatikan’da toplanıyor!

Amerika Birleşik Devletleri’nde her zaman yaşamakta olan ve son olarak George Floyd’un polis tarafından öldürülmesi ile zirveye çıkan sosyal adaletsizlik ve ırkçılık konuları ile ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

İlk olarak NBA’de oyuncular formalarının arkalarına belirli sosyal mesajlar vererek maça çıkarken NBA yönetimi ise sahaya ”Black Lives Matter” yazısını eklemişti.

Devamında ise çoğu NBA oyuncusu ABD Milli Marşı sırasında diz çökerken bu konuları protesto etmişti. Playofflarda ise Milwaukee Bucks ile başlayan maçları protesto hareketine birçok takım katılmış ve maçlar bir süreliğine ertelenmişti. Sonrasında ise NBA tekrar başlamış ve sezon biterken, Lakers şampiyon olmuştu. Şimdi ise yeni bir adım atılıyor.

Buna göre Hristiyanlık dininin Katolik mezhebinin yönetim merkezinin başında olan Papa Francis, Vatikan’da beş NBA oyuncusu bir araya gelerek sosyal adaletsizlik sorunlarını konuşacak.

The Athletic yazarı Shams Charania’nın haberine göre ise bu beş NBA oyuncusu arasında Marco Belinelli, Sterling Brown, Jonathan Isaac, Kyle Korver ve Anthony Tolliver bulunuyor.

Ayrıca NBA Oyuncular Birliği Başkanı (NBPA) Michele Roberts da toplantıda hazır bulunacak.


 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler