Paolo Banchero, İtalya ve ABD arasında kaldı!

Paolo Banchero’yu milli takım için zor bir karar bekliyor.

NBA‘de yılın çaylağı ödülünün favorisi olan Paolo Banchero’nun milli takım bilmecesi sürüyor. Geçtiğimiz aylarda Paolo Banchero, İtalya milli takımına daha yakın görünse de son çıkan haberlerle birlikte genç oyuncu, Amerika ve İtalya arasında kalmış durumda.

İtalya başantrenörü Gianmarco Pozzecco ile görüşme gerçekleştiren Paolo Banchero, babası Mario Banchero’nun ana vatanını temsil edeceğine kesin gözüyle bakılıyordu. Son gelen haberlerin ardından bu durumun gerçekleşme ihtimali azalmış durumda.

Queintin Richardson ve Darius Miles’ın The Knuckleheads podcastine katılan Banchero, ABD milli takımında oynama durumu sorulması üzerine “Bu, bana her zaman sorulan bir soru ancak henüz bilmiyorum” yanıtını verdi.

“Babamın adı Mario, kardeşimin adı Giulio ve amcamın adı Angelo. Hepimizin İtalyanca isimleri var ve tabii ki büyürken nedenini merak ettim. Babam ve ben İtalya’ya hiç gitmedik. Bu yaz oraya gitmek için kendimizi hazırlıyoruz çünkü babam bana her zaman ailemizin hala orada yaşayan tarafıyla tanışmak için er ya da geç beni oraya götürmek istediğini söylerdi. İtalyan vatandaşı olma ve İtalyan pasaportu alma fırsatım olmuştu. Ben de kabul ettim.”

“Saçma olan şu ki, genç milli takımlar için ABD Takımıyla birkaç denemelere çıktım. Ama hep reddedildim. Lisedeyken, ABD takımı beni bir kereden fazla hayal kırıklığına uğrattı. Beni birkaç kez kadrodan kestiler, bu da bende acı bir tat bıraktı.”

“Sonra 16-17 yaşlarında İtalyan federasyonu, babamla temasa geçti ve Covid olmasaydı muhtemelen 17 veya 18 yaşımda İtalyan milli takımı için oynayacaktım. Ama Covid ile beraber her şey durdu ve üniversiteye gittim. Draft’ta 1 numara olduğum için işler değişti. Özellikle benim gibi eski bir Duke ve Orlando oyuncusu olan Grant Hill, şu anda Amerikan basketbolunun başında. Kısacası önümde vermem gereken bir karar var…”

NBA’de yılın çaylağı ödülünü alması beklenen Banchero, bu sezon 72 karşılaşmaya çıktı ve maç başına 20.0 sayı, 6.9 sayı, 3.7 ribaund ortalamaları tutturdu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler