Turkish Airlines EuroLeague‘de yeni bir sayfa açmak isteyen Panathinaikos OPAP, gözüne ezeli rakibinin oyun kurucusu Janis Strelnieks’i kestirdi.

İlk olarak Yunan muhabir George Zakkas’ın Yunan devinin Strelnieks’e olan ilgisini duyurmasının ardından Sportando’dan Emiliano Carchia, taraflar arasındaki görüşmelerin anlaşma ile sonuçlandığını aktardı.

2017-18 sezonundan bu yana Olympiacos formasını terleten Letonyalı oyun kurucu, EuroLeague arenasında daha önce Brose Bamberg forması da giymişti. Takımın başına yeniden Argyris Pedoulakis’i getiren Panathinaikos, James Gist ile yollarını ayırmış ve DeShaun Thomas ile yeni sözleşme imzalamıştı.

Çalkantılı bir sezon geçiren Olympiacos’ta sakatlıkları nedeniyle toplamda 33 maçta forma giyebilen Janis Strelnieks, ortalama 20.4 dakika parkede kalarak 7.8 sayı, 1.7 ribaund, 2.3 asist ortalamalarıyla mücadele etti.

Panathinaikos OPAP, aynı zamanda Giannis Antetokounmpo’nun kardeşi Thanasis Antetokounmpo’ya da yeni sözleşme teklifi yaptı ancak Thanasis, PAO’nun teklifini düşük buldu. PAO’nun geride bıraktığımız sezon ile aynı miktarda bütçe ile yola çıktığını düşündüğümüzde, bu görüşmelerin nasıl sonuçlanacağı konusundaki merak artıyor.


Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

2 Comments

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir