Panathinaikos, CSKA Moskova karşısında sonunu getiremedi | #GameOn

Turkish Airlines EuroLeague ikinci hafta karşılaşmalarının son gününde CSKA Moskova, Yunan devi Panathinaikos’u evinde ağırladı. İlk yarıyı sakin geçiren takımlar, ikinci yarıda mücadelenin kızışması ile çekişmeli bir performans ortaya koydu. İkinci yarıdan itibaren son dakikalara kadar bol çekişmeye sahne olan karşılaşmadan 81 – 77 skorla CSKA Moskova galibiyetle ayrıldı.

CSKA Moskova’nın ilk beşi: Nando De Colo, Aaron Jackson, Andrey Vorontsevich, Nikita Kurbanov, Kyle Hines

Panathinaikos’un ilk beşi: Demetris Nichols, James Feldeine, James Gist, Ioannis Bourousis, Nick Calathes

THY Euroleague’de ki ilk maçlarından galibiyetle ayrılan, bu akşam da ikinci hafta maçlarında karşılaşan CSKA Moskova ve Panathinaikos, mücadelenin yaklaşık ilk iki dakikasında skor üretemedi. Karşılaşmanın ilk sayıları CSKA Moskova adına Andrey Vorontsevich‘ten gelirken, Nando De Colo ve Aaron Jackson‘ın da skora katkıda bulunmasıyla ev sahibi ekip, 5 – 0’lık önemli bir seri yakaladı. İlerleyen dakikaların ardından ilk sayısını bulmak isteyen Panathinaikos, James Gist‘in iki sayılık denemesinin ardından Ioannis Bourousis ile ilk sayılarını bulmayı başardı. (5 – 2) Andrey Vorontsevich ile hücumda üç sayılık isabet bulan CSKA Moskova, rakibi üzerinde baskı kurdu ve mücadelenin ilk beş dakikasını 11 – 2’lik skorla önde götürdü. Geride kalan Panathinaikos’ta hücumda aktif olma çabaları sürerken, Chris Singleton‘ın oyuna girmesiyle Yunanistan ekibi maçta ikinci kez sayı buldu. Andrey Vorontsevich ile hücumda bir hayli iyi işler çıkaran CSKA Moskova, ilk çeyrek bitimine üç dakika kala 20 – 8 skorla girdi. Maçın başından beri hem hücumda hem de savunmada zayıf kalan Panathinaikos, Demetris Nichols ile geriden bir geldi pir geldi ve yaklaşık bir dakika içerisinde dokuz sayı üreterek maça tutunmayı başardı. Bu sırada kızışan ilk çeyrekte son bir buçuk dakika skorsuz geçti ve ilk çeyreği 22 – 19 CSKA Moskova önde tamamldı.

Sonlara doğru kızışan ilk çeyreğin ardından takımlar, ikinci çeyreğe daha sert bir giriş yaptı. CSKA Moskova oyuncusu Milos Teodosic’in bulduğu iki sayı ile açılış yapılan ikinci periyotta K.C. Rivers, takımına ilk sayıları getiren isim oldu. Savunmada takımların birbirini sıkıştırmasıyla skor üretiminde zorluklar yaşanırken; CSKA Moskova’da Vitaly Fridzon ipleri eline alan kişi oldu. Ev sahibi takım, Vitaly Fridzon‘un art arda sayılar bulmasıyla skoru 29 – 22’ye çıkardı. İlk periyotta takımını dipten çıkarmayı başaran tecrübeli oyuncu Demetris Nichols, yine etkili oyunuyla aradaki farkı kapatarak skoru 31 – 30’a getirdi.  İlk yarının sonlarına doğru yeniden ivme kazanan oyunda ilk yarı, 35 – 30 CSKA Moskova’nın üstünlüğüyle tamamlandı.

euroleague.net
euroleague.net

İlk iki çeyreği önde tamamlayan ve karşılaşmanın başından itibaren skorda üstünlüğü rakibinin eline bırakmayan CSKA Moskova, ikinci yarıda Panathinaikos’un sert hücumu ile karşılaştı. Kısa bir süre içerisinde aradaki farkı kapatıp skoru eşitleyen konuk ekipte K.C. Rivers, bulduğu üç sayılık isabetle takımını mücadelede ilk defa öne geçirmeyi başardı. (38 – 41) İlk yarıda sessiz kalan Nando De Colo, üçüncü çeyrekte bulduğu sayılarla takımını skorda geri düşmeden kurtardı. Üçüncü periyodun bitimine beş dakika kala skorda 45 – 45 eşitlik görülürken; Chris Singleton‘ın sayılarıyla Panathinaikos araya fark atmayı başardı. İlk yarıdan daha çekişmeli geçen bu çeyrekte takımlar çeyreğin son saniyelerine kadar mücadeleyi elden bırakmadı ve final periyoduna 57 – 58 Panathinaikos önde girdi.

Çekişmeli geçen üçüncü çeyreğin ardından final periyodu da aynı tempo ve çekişmeyle devam etti. Karşılıklı basketlerle başlayan dördüncü çeyrekte takımlar arasında skorda üstünlük değişiklik gösterdi. Karşılaşmada yirminci sayısına ulaşan Demetris Nichols, takımını skorda öne geçirmeye çalışırken; üçüncü ve dördüncü çeyrekte etkisini gösteren Nando De Colo, Demetris Nichols‘a karşı takımını ayakta tutmayı başardı. CSKA Moskova, Andrey Vorontsevich‘in üç sayılık isabetiyle mücadelenin son üç dakikasına 72 – 68 önde girdi. James Augustine’in skora katkısıyla da skorda araya son dakikalarda fark atmayı başaran ev sahibi takım, rakip ekipten K.C. Rivers‘ın son saniyelerde üç sayılık isabet bulmasına karşın sahadan 81 – 77 galip ayrılmayı başardı.

Geri1 of 2

Panathinaikos, CSKA Moskova karşısında sonunu getiremedi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler