NBA’de playoff heyecanı tüm hızıyla sürerken Los Angeles Lakers dün gece Denver Nuggets’a karşı öncesiyle ve sonrasıyla çok özel bir galibiyet aldı. 

Maça Nike’ın özel olarak tasarladığı Kobe ‘Mamba’ Bryant formasıyla çıkan Lakers geçtiğimiz aylarda trajik bir helikopter kazasında hayatını kaybeden Kobe Bryant ve kızı Gigi Bryant’ı andı.

Ancak işler bununla sınırlı kalmadı. Maça Lakers oyuncuları sayı bulamadan başlarken dümeni eline alan LeBron James art arda 12 sayı atarak takımını adeta sürükledi ve ilk 13 dakikada attığı 20 sayıyla ilk yarıyı bitirdi. Bu tam olarak Kobe’nin vazgeçmemesiyle ilgiliydi. Mamba Mantalitesi.

İkinci yarıya tutuk başlayan James takımını sürüklemekte zorluk yaşarken devreye Lakers’ın bir başka yıldız oyuncu Anthony Davis girdi. Maçın son anlarında attığı üçlükler ile maçı kazandıran Davis maç sonunda yaptığı açıklamada bu şutlar ile ilgili şunu söyleyecekti:

”Tam bir Kobe şutuydu, tam bir Mamba şutuydu. Mamba Mantalitesi”

Gözlere takılan bir başka detay ise Anthony Davis’in maçı kazandıran şutu attıktan sonra ”KOBE” diye bağırması oldu. Lakers oyuncuları maç öncesinde giydikleri Mamba özel formasını iliklerine kadar hissetmişlerdi.

Bununla ilgili konuşan maçın yıldızı Anthony Davis:

”Mamba özel formasını giydiğimiz zaman bu formayla kaybetmek istemiyoruz. Bu forma ile hiçbir zaman kaybetmek istemiyoruz.” diyerek Kobe Bryant’ın bıraktığı mirasa ne kadar çok sahip çıkmak istediğini gösteriyordu.

Koç Frank Vogel ise ”Kobe Bryant’ın kariyeri boyunca savunduğu olayları savunmak ve bunları onurlandırmak istiyoruz.” diyerek yine Mamba Mantalitesini ortaya çıkartıyordu.

Los Angeles Lakers başından sonuna kadar kendileri için özel olan bu maçtan çok destansı bir hikaye çıkartarak galip ayrıldı ve belki de yukarılarda bir yerde Mamba ruhunu tekrar yaşattı.

Huzurla uyu efsane. #MambaMentality


Mert İşleyen

Maç izler, fotoğraf çeker. Bunları bir araya getir ve paylaşır.

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir