Ozan Balaban: ”Ödemelerin gecikmesi, futbola daha çok önem verilmesi Obradovic’i üzmüş olabilir”

Bir dönem Fenerbahçe’nin basketbol şubesinden sorumlu olan Ozan Balaban, Zeljko Obradovic’in ayrılığı sonrası açıklamalarda bulundu.

Başkan Aziz Yıldırım döneminde basketbol şubesinin sorumluluğunu üstlenen eski asbaşkan Ozan Balaban, Milliyet’e konuştu. Zeljko Obradovic’in yedi sezonun ardından kulüpten ayrılma kararını değerlendiren Balaban,  ödemelerin gecikmesi, futbolda daha çok önem verilmesinin Zeljko Obradovic’i üzmüş olabileceğini söylerken efsane koçun Fenerbahçe’yi çalıştırırken CSKA Moskova ve Rusya Milli Takımı’ndan çok yüksek ücretli teklif aldığını ancak kulüpte mutlu olduğu için kaldığını belirtti.

Ozan Balaban’ın açıklamaları:

”Obradovic gibi isimlerle anlaşma kontrat bitimine bırakılmaz. 1 yıl önceden program yapılır. Mayıs ayı geldiğinde henüz bir anlaşma olmadığını bildiğimde sıkıntı olabileceğini düşünüyordum. Gönül kontratı vardır. Aziz Bey ile anlaşmaları 3 dakika sürdü, 5 dakika değil. En son İstanbul’a görüşmeye gelince ümitlendim. Obra’yı yakından tanıdığım için parayı öne çıkarmaz. Ben anlaşılır diye ümitlendim ama olmayınca çok üzüldüm. Avrupa’da Türk bayrağını dalgalandırdık. Galatasaray’ın aldığı UEFA Kupası’ndan sonra Fenerbahçe de bu başarının bir benzerini gerçekleştirdi. Biz de bunu yaptık. Hocama imkan veren Başta Aziz Bey ve yönetime teşekkür ediyorum.

Bizimle çalıştığı dönemde CSKA Moskova ve Rusya Milli Takımı’ndan da teklif aldı. Çok yüksek kontrat teklif edilmesine rağmen bizimle mutlu olduğu için yola devam etti. Her zaman önce ekibi, takımı ve oyuncularını düşünürdü. Önce onların parasını ödeyin derdi. Kendi parasını dert etmezdi. Bizim dönemimizde en fazla 37 günlük bir gecikme yaşanmıştı. Burada bu sene ödemelerin gecikmesi futbola daha çok önem verilmesi Obradovic’i üzmüş olabilir.

Bize sadece basketbolu öğretmedi. Kendisiyle birçok anımız var. Ama beni en çok etkileyenlerden biri var. Bir dönem takımda sakatlıklar arttı. Başkan Aziz Yıldırım da ‘Hocayla konuşalım oyuncu alalım o kadar yatırım yaptık’ diyor. Obradovic ise ısrarla ‘Almayacağız’ diyor. En son ben gittim, hediye aldım christmas günü. ‘Benim christmas başka tarih’ dedi ve gülerek şunları ekledi: Başkana teşekkür ediyorum. Oyuncu almayacağım. Sonra elimdeki oyunculara ne mesaj vereceğim? ‘Ben yola çıktığım ekibime güveniyorum.”’


Röportaj: Milliyet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler