Ozan Balaban: ”Nadezhda vize için Moskova’ya gitmek istememiş”

Kadınlar EuroLeague’de Fenerbahçe’nin yarın Rus ekibi Nadezhda Orenburg maçı öncesi vize sorunu patlak verirken Hürriyet, Fenerbahçe yetkililerine ulaştı.

Hürriyet Spor’dan Ahmet Ercanlar’ın ulaştığı Fenerbahçe Basketbol Şube Sorumlusu Ozan Balaban konunun Nadezhda’nın Moskova’dan vize almamasıyla ilgili olduğunu söyledi.

Ozan Balaban: ”Bakanlıkla görüştük. Dışişleri Bakanlığı, FIBA’ya resmi bir yazı yazdı. Amerikalı oyuncuların bulundukları ülkelerdeki Türk konsolosluklarından vize alabileceklerini belirtti. FIBA da bu yazıyı tüm kulüplere gönderdi. Bir sorun olmayacağını düşünüyorduk ancak Nadezhda kulübü bulundukları Orenburg kentinde Türk konsolosluğu olmadığı için İstanbul’dan vize almak istemiş yani Moskova’ya gitmek istememişler. Giremeyince paniğe kapılıp geldikleri uçakla iki oyuncusu geri dönmüş. Şimdi bir sorun daha var. Burada oynayan Amerikalı oyuncuların birinci derece yakınların vize sorununu ile ilgili bakanlıklara girişimlerde bulunuyoruz. ” ifadelerini kullandı.

Bugün Nadezhda takımının Amerikalı oyuncuları Türkiye ile Amerika arasında devam eden vize krizi nedeniyle İstanbul’a girememişti. 

Kaynak: Spor Arena / Hürriyet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler