Ozan Balaban: “Final maçından galibiyetle ayrılıp, İstanbul’a kupayla dönmek istiyoruz”

Turkish Airlines Euroleague Final Four mücadelesi öncesinde Fenerbahçe Spor Kulübü Asbaşkanlarından Ozan Balaban, Fenerbahçe TV’ye önemli açıklamalarda bulundu. 

Bu önemli mücadele için heyecanlı olduklarını ve her karşılaşmanın ayrı bir dinamiğinin olduğunu belirten Balaban, hedeflerinin Avrupa Şampiyonu olup İstanbul’a kupayla dönmek istediklerinin altını kalın bir şekilde çizdi. Şu an sezonun başında hedefledikleri konumda bulunduklarını ve takım olarak herkesin mutlu olduğunu söyleyen Ozan Balaban’ın açıklamaları şu şekilde:

“Ekim ayında yola çıktığımızda Final Four’u ve Avrupa Şampiyonluğu’nu hedef olarak koymuştuk. Takımımız da çok iyi bir performans gösterdi tüm sezon. Play-offlarda da iyi bir yerdeyiz. Buradan döndüğümüzde Türkiye Şampiyonluğu için de hedefimiz devam edecek. Bugün geldik Berlin’e. Her şey çok güzel. Takımın morali çok iyi. Sakatımız yok. Morallerimiz yerinde. Maç maç bakıyoruz. Öncelikle cuma günü oynanacak maçı kazanmamız lazım. Bugün artık taktik idmanı yapılıyor. Fiziksel hazırlıkları İstanbul’da bitirdik. Bugün de taktik idmanlarından sonra Cuma günü oynanacak yarı final maçına hazırlanacağız. İyi de bir misafirperverlik var. Güzel bir organizasyon.”

Final Four değerlendirmesinin ardından takımın genel değerlendirmesini de yapan Ozan Balaban, Final Four’a kadar gelmelerinin çok önemli olduğunu ancak bununla kalmayıp oynadıkları her maçı dikkate almaları gerektiğini vurguladı. Ozan Balaban: “Öncelikle Sayın Zeljko Obradovic’in söylediği bir şey var; henüz hiçbir şey kazanmadık. Euroleague’i lider bitirmiş olabiliriz, Real Madrid’i 3 – 0’la geçmiş olabiliriz ama sonuç itibariyle daha Final Four oynayacağız. Her maçın dinamiği ayrı. Her maça konsantre olup, rakipleri aynı şekilde ciddiye alıp bir sonraki maça bakacağız. Önceliğimiz cuma günü oynanacak yarı final maçını kazanmak. Pazar günü de final maçını kazanıp, İstanbul’a kupayla dönmek istiyoruz” şeklinde konuştu.


  • Kaynak: Fenerbahçe Spor Kulübü resmi sitesi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler