Ozan Balaban: ”Ekpe’nin yerine en az onun kadar iyi bir oyuncu alacağız”

EuroLeague’in son şampiyonu Fenerbahçe Doğuş cephesinde önemli oyuncuların gidişiyle birlikte transfer çalışmaları hız kazandı.

Bogdan Bogdanovic ve Ekpe Udoh’un takımdan ayrıldığını bildirmesi üzerine yeni oyuncu arayışına giren Fenerbahçe’de; Basketbol Şube Sorumlusu Ozan Balaban açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe TV’ye konuşan Ozan Balaban:

”Udoh konusunda da biliyorsunuz biz onu Los Angeles Clippers’tan getirmiştik. NBA’de pek süre bulamıyordu. Gelip Avrupa’yı denemek istedi ve bize güvendi. Udoh da çok iyi karakterli bir oyuncu. Saha içinde olduğu kadar saha dışında da çok büyük katkılar yaptı. Ona da çok ciddi teklifler yaptık. 2.8 milyon dolardan 3 milyon dolara kadar bir sözleşme teklif ettik. Ancak o 2 milyonun biraz altında bir teklif ile geldiğim yere dönmek istiyorum dedi. NBA’den geldim, NBA’e dönüyorum. Türkiye’deki yıllarımı asla unutmayacağım. Avrupa’da Fenerbahçe’den başka bir kulüp söz konusu olmayacak.” dedi.

Transfer konusuna da değinen Balaban:

”15 Temmuz’a kadar Amerika’da bütün oyuncuların durumu belli oluyor. Sezon bittikten sonra hocamız bize bir rapor sundu, Maurizio Gherardini ile beraber. Bütçelerimiz onaylandı. Udoh’un gitme kararından ardından iyi bir beş numara transferi yapacağız. En az onun kadar iyi bir oyuncu alacağız. Bogdanovic’in yerine de bir iki numara transferimiz var. Onu da 1-2 güne açıklarız. Bizim takımımız yıldızlardan kurulu değil; kendi başına yıldız olan bir takımız. Taraftarımız endişe etmesin. Seneye Belgrad’ta olacak takımı kuracağız.” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler