TOFAŞ Başantrenörü Orhun Ene, kulübün Mustafa V. Koç Spor Tesisleri’nde gerçekleştirdiği medya gününde konuştu.

Yeni sezon öncesi heyecanlı olduklarını söyleyen Orhun Ene, kendilerini zor bir sezonun beklediğini söylerken Fenerbahçe Beko ve Anadolu Efes’in geçtiğimiz sezona göre güçlendiklerini belirtti. Aynı şehirde yer aldıkları BSL’nin yeni takımı Bursaspor hakkında da konuşan başarılı koç, Bursa’nın kaliteli bir şehir olduğunu ve şehre iki takımın bile az olduğunu düşündüğünü söyledi.

Koç Orhun Ene’nin yaptığı açıklamalar şu şekilde:

Önceki yıllara kıyasla çok daha farklı bir hedefe doğru gidiyoruz, bunun için yeni bir takım kurduk. Geçmişte bizimle beraber oynayan oyuncularımızın çok katkıları oldu, gönül ister ki uzun süre ile oyuncularla çalışalım ama bu her zaman bizlerin elinde olmuyor. Yeni bir takım kurulduğu zaman yeniden efor, çaba harcanıyor. Yeniden o kimyayı oluşturma adına birlikteliği sağlamak gerekiyor. O nedenle yeni sezon için heyecanlıyız. Geçen sezon inişli çıkışlı olsak da normal sezonu üçüncü bitirip play-off’ta yarı finale kalmayı başarmıştık. Bu sene bizi çok daha zor bir sezon bekliyor. Fenerbahçe Beko ve Anadolu Efes geçen yıla göre daha da güçlenmiş durumda. Onların altında da 9 takım birbirine çok yakın olacak.

Bursaspor rakibimiz ancak biz bu durumu çok daha farklı görüyoruz. İki tane aynı şehrin takımı, sadece maçta rakip oluyorsunuz ama sonuçta Bursa’yı temsil ediyoruz. Bursa basketbolunu yukarı çekme adına bu ligde hep birlikte kol kola bir mücadele göstereceğiz. Onların başarısı da bizi mutlu edecek;  iki takımın alacağı başarılar, birbirlerini olumlu etkileyecek. Aramızda oynadığımız maçların sonucuna bakmadan birlikteliğimizi, dostluğumuzu bozmayalım. İstanbul’da her sezon 6-7 takım Süper Lig’de oynuyor. Bursa gibi kaliteli bir şehirde iki takımın bile az olduğunu düşünüyorum. İnşallah onlar için de hayırlı bir sezon olur. Kalbimizin bir kısmı da onlarla beraber.

Onur Çelikten

Twitter: @mrcelikten - E-posta: [email protected]

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir