Onuralp Bitim #BasketballWithoutBorders kampında!

15 yıldır FIBA ve NBA’in ortak olarak düzenlediği Basketball Without Borders kampının davetli oyuncu listesi açıklandı. Dünya çapında 1999 jenerasyonunun en değerli oyuncularının davet edildiği kamp, 7-10 Eylül tarihleri arasında Finlandiya’nın Lohja şehrinde düzenlenecek.

Davetli oyuncuların büyük çoğunluğunun Avrupa’daki ülkelerden oluştuğu kampta Türkiye’yi Anadolu Efes oyuncusu Onuralp Bitim temsil edecek. Onuralp, U17 Dünya Şampiyonasında gümüş madalya alan millilerimizin önemli bir parçasıydı.

Kampa katılacak oyuncuların tam listesi şöyle:

FIBA.com
FIBA.com

 

2 YORUMLAR

  1. Bence dünya ikincisi olmuş bir takımdan bir kişinin çağrılmış olması, bu ve bunun gibi organizasyonlar hakkında bize fikir veriyor olmalı! Çağrılan ismin turnuvada gösterdiği çok üstün performans ile bu takım dünya ikincisi mi olmuş? Turnuva performansı dikkate alınmıyorsa, geçmiş performanslar ve potansiyellere bakılıyorsa o da farklı bir tartışma! Belli grupların geleceğe yönelik potansiyel yetenek havuzlarını oluşturup bunların reklamı için yaptıkları organizasyonlar olmaktan öteye geçemiyorlar… Dünya ikincisi takımımızdaki diğer gençlerimiz ve geriye kalanlar bu gibi olaylar sizleri kamçılasın… Bu işte çalışana ve kendini adayana yer var… Yan gelip yatan yada başkalarının kanatları ile yükselenlerin çıkabilecekleri irtifa çok düşüktür….

  2. kesinlikle onuralp çok vasat bir sene geçirdi dünya 2.si olan takımda pek bir katkısı olmadı onun yerine berke,ahmetcan ve erkin gibi isimleri çağırmaları daha doğru olurdu diye düşünüyorum.Ama çocuğun babası menajeri vs. bakalım nereye kadar götürebilicekler..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler