Ömer Yalçınkaya: “Oyun kurucu pozisyonuna yabancı transferi yapacağız”

Galatasaray Odeabank Genel Menajeri Ömer Yalçınkaya, GS TV’de yayınlanan Gün Ortası programında hazırlık dönemi öncesi takımın son durumu hakkında açıklamalarda bulundu. 

Bahar Özmen’in sorularını yanıtlayan Yalçınkaya, sözlerine takımın yeni başantrenörü Erman Kunter hakkında konuşarak başladı. Takımın kamp programından da bahseden Yalçınkaya, “Erman Kunter ile yaklaşık bir aydır çalışıyoruz. Galatasaray ailesine layık olacak bir takım kurma peşindeyiz. Kendisi uzun yıllar yurt dışında çalıştı. Hocamızın bilgi ve birikiminden yararlanacağız. Yardımcı antrenörlerimiz Recep Şen ve Tolga Başer’in de çalışmaları ile birlikte yeni takım kurma aşamasına geldik. Bazı transferlerimizi sizin aracılığınızla duyurduk. Kalan transferleri bitirmek için de yoğun bir tempoyla ilerliyoruz. 20 Ağustos’ta sezona başlayacağız. Her şey istediğimiz gibi giderse 7 Ekim’de ilk resmi maçımızı oynayacağız. Türkiye Basketbol Ligi’nin kura çekimi ise 8 Ağustos’ta olacak. 20-21 Ağustos’ta İstanbul’da çalışmalara başlayacağız. İtalya’daki kamptan 3-4 gün sonra turnuvaya katılacağız. Fransa’da da çok prestijli turnuva organize ediliyor. Bize de davet geldi. Toplamda sekiz tane maçı yurt dışında oynayacağız. İstanbul’a döndükten sonra da hazırlık maçlarımız olacak. Toplamda 11-12 maç da Türkiye’de oynayacağız. Sezona hazırlık anlamında yoğun bir şekilde hazırlık dönemi geçireceğiz. Şahsım adına teknik ve idari anlamda bu sezondan çok eminim. Heyecanlı bir şekilde hazırlık maçlarının başlamasını bekliyorum” ifadelerini kullandı.

Yalçınkaya, Galatasaray Odebank’ın gerçekleştirdiği Scotty Hopson, Dwight Hardy ve Richard Hendrix transflerini değerlendirirken şu açıklamalarda bulundu:

Dwight Hardy, Türkiye Ligi’nde yakından izlediğimiz bir oyuncuydu. Erman Kunter de kendisini takip ediyordu. İki numarada bize skor ve savunma katkısı büyük olacak bir oyuncu. Kendisini transfer ettiğimiz için çok memnunuz. Richard Hendrix kariyeri müthiş bir oyuncu. Maccabi Tel Aviv’in iyi olduğu dönemlerde Hendrix’in çok ciddi katkıları vardı. Kariyeri ve tecrübesiyle Galatasaray için bence çok faydalı olacak bir oyuncu. Scotty Hopson da bize çok faydalı olacağına inandığım skorer bir oyuncu. Listemizdeki ilk sıradaki oyuncuları aldık. Erman Kunter ile kimyayı yakalayabilirsek iki sene önceki Eurocup şampiyonluk başarısına ulaşmak istiyoruz.”

Sarı kırmızılı ekibin yabancı oyun kurucu ve yerli oyuncu transferi yapacağının altını çizen Yalçınkaya, açıklamalarını şu sözlerle devam ettirdi:

“Oyun kurucu pozisyonuna yabancı transferi yapacağız. Bunun için de çok yoğun çalışıyoruz. Bir tane beş numara, bir tane de 4-5 oynayabilen bir oyuncu alacağız. Transferler henüz bitmedi. Bir ya da iki tane Türk oyuncu takviyesiyle ilerleyeceğiz. Önümüzdeki günlerde Amerikalı tecrübeli bir oyun kurucu alacağız. İki tane yabancı dört ve beş numara takviyesi yapacağız. Eurocup’ta 25, Türkiye’de ise play-off’lar ile 35, toplamda ise 60-65 maça çıkacağız. Dolayısıyla bunları düşünerek takımımızı rotasyonlu bir şekilde kurmaya çalışıyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler