Ömer Onan: ”İsveç maçına tam kadro çıkabiliriz gibi görünüyor”

Türkiye Basketbol Federasyonu CEO’su Ömer Onan, FIBA 2021 Erkekler Avrupa Şampiyonası Elemeleri öncesi konuştu.

Ankara Spor Salonu’nda Hollanda ile oynanacak olan ilk maç öncesi medya gününde konuşan Ömer Onan, Ankara seyircisine övgülerini gönderirken milli takıma gönderilen oyunculardan bahsetti.

”Hep Ankara’da oynuyoruz, hep de dolu salonlara oynuyoruz. Yine biletler çok az kaldı, bir iki  güne tükenir. Sakatlarımız, ilk maç göndereceğimiz oyuncular var. FIBA ve EuroLeague’in çekişmesinden dolayı biraz her şey karmaşık oluyor ama yine de bunu tek başarabilen ülke biziz. Öbür tarafta hiçbir EuroLeague oyuncusu gitmiyor. Biz kulüplerimizle konuşuyoruz. En hazır şekilde Hollanda maçına çıkacağız.”

Turnuvaya hazır olup olmadıklarının üzerinde de duran Ömer Onan, sakatlığından ötürü Shane Larkin’in takıma katılamamasından da söz etti.

”Rakiplerin durumundan ziyade biz nasıl sahada olacağız, ne kadar mücadele edeceğiz, arkadaşlar verilen taktiğe ne kadar uyacak? Bunlar daha önemli. Hollanda maçı da İsveç karşılaşması da önemli. İsveç maçına biraz daha tam kadro çıkabiliriz gibi duruyor. Biliyorsunuz NBA oyuncuları gelemiyor. Şunu da söyleyeyim; Larkin gelecekti, sakatlandı. Sakatlıklardan dolayı Anadolu Efes bizden izin istedi. Buğrahan ve Sertaç bizimle olacak ama tabii ki organizasyonu ve takımları da düşündüğümüzden dolayı onlara izin vereceğiz. O maçta oynayacaklar. Çünkü EuroLeague ve FIBA aynı güne maç koyuyor, bu bizle alakalı bir durum değil. Anadolu Efes’in maçından sonra tekrar gelip katılacaklar. Doğuş ve Melih hep bizle birlikte olacak. Ama aynı güne maç denk geldiği ve Anadolu Efes’in sakatları çok olduğu için Sertaç ve Buğrahan’ı göndereceğiz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler