NCAA’de Georgetown Hoyas forması ile mücadele eden Ömer Faruk Yurtseven, kariyer geleceğine dair önemli açıklamalarda bulundu.

ESPN’in draft analistlerinden Mike Schmitz ile bir röportaj gerçekleştiren Ömer Faruk Yurtseven, bireysel gelişimini ve kariyer geleceğini konu edinen önemli açıklamalarda bulundu.

NBA’de kalıcı olmak istediğinin altını çizen Yurtseven’in açıklamaları şöyle:

“Türkiye’de oynadığım dönemde içeride oynamam, hook atışlar yapmam, post oynamam bekleniyordu. Sonra koleje gelince biraz daha dışarıda olduğum bir oyun oynamaya başladım çünkü günümüzde ligde bu çok daha gerekli. Bu süreçte bu gerekliliği gördüm ve post oynayan uzunların ligde kalamadıklarını gözlemledim. Bunun sebebi bazen şut atamamaları bazen fizikleri oldu. Oyunumun bu yönünü geliştirmem gerektiğini biliyorum. Kolejde de bunu yaptım. Üçlüklerimi geliştirdim, vücudumun lig için hazır olduğundan emin olmak istedim. Tüm kariyer yolculuğumuzun özeti böyle sanırım.

Şu anda konsantre olduğum tek şey kendimi geliştirmek. Özellikle de zayıf olduğum noktalarda. Atletizmim soru işaretiydi, bunun üzerine çalıştım ve artık çok daha atletik bir oyuncuyum. Eksen çabukluğum da soru işaretiydi. Bunun üzerine de çalışıyoruz ve yavaş yavaş sonuç alıyoruz. Kısalara karşı bire bir savunma üzerine de çalışıyoruz. Şu anda bence ihtiyacım olan şey çıkıp neler yapabileceğimi gösterebileceğim bir fırsat. Ancak aynı zamanda 20. sıradan, 30. sıradan, 40. sıradan seçilmeliyim diye bir düşüncem yok. Asıl hedefim bir organizasyon oyuncusu olmak, gittiğim yerde kalıcı olmak. Sadece draft’tan seçilmek değil, NBA’de kalmak istiyorum. Sadece lige girmek yetmez. İlk beş sıradan seçilip birkaç yıl sonra ligin dışında kalan çok oyuncu var. Benim hedefim lige girip kalıcı olmak.”


Kaynak: Mike Schmitz

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir