Ömer Faruk Yurtseven, NCAA’de oynayabilmek için geçerlilik belgesini bekliyor

Bu sezon North Carolina State’te oynamak için ABD’nin yolunu tutan Ömer Faruk Yurtseven, NCAA’de oynayabilmek için henüz geçerlilik belgesini almış değil.

NCAA yönetiminin sadece oyunculara uyguladığı öğrenci-atlet politikası yüzünden amatör bir oyuncu olarak oynamak için yapılan araştırmanın bitmesini bekleyen Ömer Faruk, “Bunu kontrol edemem ve bu yüzden bunu düşünmemeye çalışıyorum. Sadece eğitim ve basketbol hakkında düşünüyorum, söylediğim gibi yapabileceğim şeyleri kontrol etmek adına. Çünkü bu sizin elinizde değil. Yani bunun hakkında daha çok düşünürseniz, alacağınız tek şey düş kırıklığı olur. Ve ben bunu istemiyorum.” ifadeleriyle bu sürece olan bakışını özetledi.

NC State’in önemli kolej yıldızlarıyla bezeli kadrosunda hatırı sayılır bir süre alması beklenen Ömer Faruk amatör olduğunun kanıtlanmasının ardından NCAA yönetimince kendisine verilen bir belgeyle oynayabilecek. Hatırlanacağı üzere 2010 yılında Kentucky Üniversitesi’nde oynamak için ABD’ye giden bir başka temsilcimiz Enes Kanter, NCAA’in amatörlük araştırmasını geçememiş ve NCAA’de oynama hakkından mahrum bırakılmıştı.


Kaynak: NBC Sports

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler