Ömer Faruk Yurtseven: “Gelişimim için daha fazla oynamaya ihtiyacım var”

THY Euroleague Top 16 mücadelesinin yedinci hafta karşılaşmalarında Fenerbahçe, İspanya temsilcisi Unicaja Malaga’yı evinde ağırladı. Temsilcimizin galibiyet alarak ayrıldığı maçın ardından düzenlenen basın toplantısında Koç Zeljko Obradovic, maç değerlendirmesinin yanında genç oyuncusu Ömer Faruk Yurtseven hakkında çarpıcı açıklamalarda bulunmuştu. 

Basketball Without Borders Camp ve All-Star organizasyonu için Kanada’ya giden Yurtseven, orada Scout internet sitesine konuya ilişkin bazı açıklamalarda bulundu. Fenerbahçe’de kalmak istemeyerek koleje gitmeyi tercih ettiğini dile getiren Yurtseven, bu tercihinin insanlar tarafından büyük bir şaşkınlıkla karşılandığını söyledi.

Sebebini ise şu sözlerle açıklığa kavuşturdu: Fenerbahçe gerçekten çok iyi bir kulüp ve en yüksek seviyede oynuyorlar. Ben orada çok oynamıyorum, bu yüzden biraz daha fazla oynayabileceğim ve kendimi geliştireceğim bir yere gitmem gerekiyor. Koleje gitmek istememin sebebi işte bu.” 

Scout’un kaynaklarına göre Yurtseven’in, son aylarda geniş bir kolej yelpazesinde birçok okulla iletişim içerisinde olduğu söyleniyor. Ömer Yurtseven konuşma sırasında Arizona, Arizona State, Baylor, California, Duke, Miami and Utah’ın kendisi ile  ilgilendiğini söyledi. Ayrıca Texas ve UC-Irvine de kendisiyle iletişime geçtiklerini dile getirdi. Yurtseven, herhangi bir koleji seçip ziyaret etmediğini, bundan önce kendi kulüp sezonunun sona ermesini beklediğini belirtti.

Gitmem gerektiğimi düşündüğüm okulu ziyaret edeceğim. Çünkü doğru seçimi yapabilmem için orayı görmem gerek. Şu an Fenerbahçe ile devam eden bir sezon var. Önce bunun bitmesi gerek. Sonrasında okulları ziyaret etmeye başlayacağız.”


  • Açıklamaların orijinali Scout sitesinde bulunmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler