Geri1 of 3

Olympiakos’tan çifte zafer!

THY Euroleague Top 16 Turu’nun on ikinci haftasında Olympiakos, İspanya temsilcisi Real Madrid’i evinde konuk etti. Karşılaşmanın başından itibaren skorda üstünlüğü sağlayarak iyi bir mücadele sergileyen Olympiakos, evinde oynadığı karşılaşmadan 99 – 84 skorla galibiyet alarak ayrıldı ve aynı zamanda rakibinden de ikili averajı almayı başardı.

Karşılaşma Olympiakos’un 4 – 0’lık seri bulmasıyla başladı. Ev sahibi ekibin maça hızlı bir giriş yapmasının ardından Real Madrid’in de ilk sayıları yaklaşık üç dakika sonunda Sergio Llull‘den geldi. Daha ilk dakikalardan itibaren sert bir hücum ortaya koyan Olympiakos, Nikola Milutinov – Vangelis Mantzaris ikilisinden ilk beş dakika içerisinde on bir sayı bularak skoru 14 – 4 yaptı. On sayı geriye düşen konuk ekipte Jaycee Carroll, bulduğu üç sayılık isabeti ile takımını skora ortak etmeye çalışırken; başarılı oyuncu Kostas Papanikolaou da bir üçlükle rakibine cevap verdi. İlk çeyreğin son üç dakikasına girildiği sırada her iki taraftın da oyunlarında baskıyı artıkları göze çarptı. Real Madrid, skorda araya fark koymaya çalışan Olympiakos karşısında Gustavo Ayon ve Sergio Llull ile hücumda aktif pozisyonlar yarattı. Ev sahibi ekip, Vangelis Mantzaris ile hanesine sayılar yazdırırken; başarılı oyuncu Sergio Llull ile Andres Nocioni art arda sayılar bularak açılan farkı kapatmaya çalıştı. Çekişmeli geçen ilk çeyrekte ev sahibi ekip Olympiakos, ikinci periyota 23 – 17 skorla önde girdi.

İkinci çeyrek, Sergio Rodriguez‘in iki sayı bulmasının ardından Olympiakos’un 9 – 0’lık enfes bir seri yakalaması ile başladı. İkinci periyotun ilk dört dakikasında sadece iki sayı isabeti bulabilen Real Madrid, rakibinin uzun bir seri yakalamasının da ardından temposunda düşüş yaşadı. (34 – 19) Sonrasında Kelvin Rivers ve Gustavo Ayon ile ritmini tekrar yakalamak isteyen konuk ekip, Olympiakos’u hücumda savunmada zorluk yaşadı. Bu sırada Hakim Warrick ile art arda sayılar bulan Yunanistan temsilcisi, skoru 40 – 28 yaparak aradaki farkı yeniden çift hanelere taşıdı. Artık ilk yarıda son iki buçuk dakika içerisine girildiği sırada Olympiakos, tam 10 – 0’lık bir seri yakalayarak oyunun hakimiyetini tam anlamıyla eline geçirdi. Son iki dakika boyunca sarı üretemeyen ve oyundan tamamen düşen Real Madrid, çeyrek bitiminde Felipe Reyes‘ten iki sayı isabeti bulabildi. İlk yarıyı 53 – 33 Vassilis Spanoulis‘in enfes üçlüğü ile tamamlayan Olympiakos, soyunma odasına yirmi sayı farkla önde gitti.

@olympiacosbc

@olympiacosbc

İkinci yarıya Real Madrid, Jonas Maciulis – Sergio Rodriguez ikilisinden bulduğu üç sayılık basketlerle başladı. Olympiakos cephesinde ise Kostas Papanikolaou‘dan art arda bulunan sayıların ardından başarılı oyuncu Vangelis Mantzaris ile de skora katkı geldi. Üçüncü çeyrekte ilk beş dakika geride kalırken Real Madrid, Olympiakos’un ilk yarıda araya koyduğu yirmi sayılık farkı eritmede etkili bir çözüm bulamadı. Ev sahibi ekip Olympiakos, Vassilis Spanoulis ve Vangelis Mantzaris ile bulduğu aktif pozisyonlar sayesinde çeyrek sonunu da istediği bir şekilde oynadı. Andres Nocioni – Kelvin Rivers – Sergio Llull üçlüsünden bulduğu sayılarla oyunun içerisinde kalma mücadelesi veren İspanya temsilcisi Real Madrid, final periyotuna 73 – 54 skorla geride girdi.

İlk bir buçuk dakika her iki takım tarafından da skor üretilemezken, son çeyreğe on dokuz sayı farkla giren Real Madrid, Sergio Llull ve Sergio Rodriguez ile arka araya sayı buldu. Periyotun başından itibaren ilk beş dakika içerisinde Ioannis Papapetrou, Darius Johnson-Odom ve D.J. Strawberry‘den toplamda sadece sekiz sayı bulabilen Olympiakos, skor bakımından periyotun başını biraz daha kısır geçirdi. (81 – 65) İspanya temsilcisi, Kelvin Rivers ve Jaycee Carroll ile hücumda sayılar bulsa da aradaki farkı bir türlü kapatamadı. Olympiakos cephesinde ise Georgios Printezis – Vassilis Spanoulis ikilisi karşılaşmanın son bölümünde takımının hanesine sayılar yazdıran isimler oldu. Real Madrid karşısında oynadığı ikinci maçında Yunanistan temsilcisi Olympiakos, 99 – 84 galibiyet alarak ayrıldı.

Salon: Peace and Friendship Stadyumu

Hakemler: Fernando Rocha, Sasa Pukl, Milija Vojinovic

Seyirci sayısı: 11.640

Geri1 of 3

Olympiakos’tan çifte zafer!

Dilara Durmuş

Koordinatör, İletişim: [email protected]

Website: https://trendbasket.net

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir