Olimpiyat Elemeleri torba sonuçları belli oldu, rakipler bugün açıklanıyor!

2016 Olimpiyat Elemeleri torba sonuçları bugün Türkiye saatiyle 19.30’da belli oluyor! Rio’da yapılacak Olimpiyat Oyunları’nın eleme turu; Filipinler, İtalya ve Sırbistan olmak üzere üç ayrı ülkede yapılacak.

İsviçre’de yapılacak olan kura çekimlerinde, 12 Dev Adam beşinci torbada, Potanın Periler ise birinci torbada yer alıyor.

2016 Fiba Olimpiyat Elemeleri Turnuvası:

  • Elemelere katılan 18 takım, kalite ve coğrafi özelliklerine bağlı olarak konulduğu altı torbadan seçilerek üç turnuvaya katılacak.
  • Olimpik Basketbol Turnuvası Elemeleri takımların 2015 kıta şampiyonaları performansıyla başladı. Bu nedenle Olimpiyat Elemeleri takımlarının kalitesini belirlemede geçen yıl turnuvada aldıkları sıra asıl kriter. Farklı bölgelerde yer alan takımların aynı torbada yer almasının sebebi de 2014 Dünya Şampiyonası performansına bağlı durumda.
  • Bu torba çekilişinin amacı, eşit kalitede ve aynı kıtadan katılan ülkelerin adil bir şekilde dağılımıyla üç farklı turnuva yapılmasıdır.

Erkek takımı eleme torbaları

eurohoops.net
fiba.com

Torbalarda yer alan ülkeler

Torba 1: Fransa, Sırbistan, Yunanistan

Torba 2: İtalya, Çek Cumhuriyeti, Kanada

Torba 3: Filipinler, İran, Japonya

Torba 4: Angola, Tunus, Senegal

Torba 5: Letonya, Hırvatistan, Türkiye

Torba 6: Meksika, Porto Riko, Yeni Zelanda

Kadın takımı eleme torbaları

Torba 1: Fransa, İspanya, Belarus, Türkiye

Torba 2: Küba, Arjantin, Çin, Kore

Torba 3: Yeni Zelanda, Nijerya, Kmaerun, Venezuela

Kaynak:

*Fiba.com

2 YORUMLAR

  1. turnuva 3 şehirde düzenleniyor. her şehrin 1. si olimpiyatlara gidiyor sadece. bana göre italya ve sırbistanı kendi seyircisi önünde yenecek takım yok burada, belki fransa? o yüzden bu iki ülke %90 olimpiyatlarda diyebiliriz. biz de filipinler grubuna düşersek eğer bir şansımız olabilir.

  2. iyi haber: ev sahipleri italya veya sırbistanın gruplarına düşmedik; kötü haber: önce kanadayı, sonra fransayı geçmemiz gerekiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler

Olcay Çakır ”Toparlanıp yolumuza bakacağız”

2016 Rio Olimpiyatları bayan basketbol kategorisi kapsamında dün Fransa'ya 55-39 mağlup olan milli takımımızın oyun kurucularından Olcay Çakır, maçın ardından basın toplantısında bazı açıklamalarda bulundu.  Daha...

Ekrem Memnun: “Açık söylemek gerekirse şaşkın ve üzgünüm”

A Milli Kadın Basketbol Takımımızın baş antrenörü Ekrem Memnun, 2016 Rio Olimpiyatları A Grubu ilk maçında 55-39 kaybedilen Fransa karşılaşmasının ardından basın toplantısında görüşlerini...

Sırbistan, Rio hazırlıklarını galibiyetle tamamladı!

Sırbistan Milli Takımı, Rio Olimpiyatları öncesi son hazırlık maçında, Teodosic'ten yoksun oynadığı karşılaşmada, Hırvistan'ı 86-77 mağlup ederek olimpiyatlara hazır olduğunu gösterdi. Sırbistan'da Miroslav Raduljica 17 sayı(11/11...