Ekrem Memnun: “Açık söylemek gerekirse şaşkın ve üzgünüm”

A Milli Kadın Basketbol Takımımızın baş antrenörü Ekrem Memnun, 2016 Rio Olimpiyatları A Grubu ilk maçında 55-39 kaybedilen Fransa karşılaşmasının ardından basın toplantısında görüşlerini belirtti.

Baş antrenör Ekrem Memnun’un açıklamaları şu şekilde:

“Çok iyi başladık ama kötü bitirdik. Savunmada iyi oynadık. Ama hücumdaki performansımızdan son derece üzgünüm. Bugün çok daha iyi oynamayı bekliyordum. Ama bir türlü olmadı. Fakat bu basketbol; bazen böyle şeyler oluyor. İnşallah bundan sonra toparlanırız. Açık söylemek gerekirse şaşkın ve üzgünüm. Savunma için söylenecek bir şeyim yok. Fransa gibi kapasiteli bir takımı durdurduk. Ama hücumumuz gerçekten çok kötüydü. Açık söylemek gerekirse bu kadar kötü hücum etmeyi hiç beklemiyordum. Skor atamazsanız maç kazanmanız imkansız hale gelir. İyi bir başlangıçtan sonra neden bu kadar kötü hücum ettiğimize bir açıklama getirmek çok zor.

Kaynak: TBF.org.tr

3 YORUMLAR

  1. neden neye şaşırıyorsunuz ben de bunu anlamıyorum….türk basketbolcuların asli görevi savunma yapmak yabancıların asli görevi skor atmak değil mi ligimizde? 2 şut kaçıran türk anında kenara alınırken 10 şut kaçırdıktan sonra 1 üçlük atan amerikalıyı göklere çıkartan sizler değilmisiniz? bu kızlar asli görevlerini en iyi şekilde yapıp fransayı 55 sayıda tuttu…elinizde atacak yabancı yoktu neye niçin şaşırıyorsunuz? 20 yıldır nerdeyse nevriye yılmaz ile oynarken bir tane daha oyuncu yetiştirmenin peşine düşmek yerine hazırlop oyuncu devşirmekle kulüp takımlarında parayı bastırıp oyuncu almaka bu işlerin biyerde tıkanacağını sağır sultan bile duyarken siz neden neye şaşırıyorsunuz? ben de size şaşırıyorum…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler