Olimpia Milano, 33 yaşındaki deneyimli uzun Kyle Hines ile iki yıllık sözleşme imzalandığını açıkladı.

Davide Moretti, Shavon Shields ve Malcolm Delaney hamleleriyle transfer piyasasına hızlı bir giriş yapan Olimpia Milano, CSKA Moskova’dan ayrılan 33 yaşındaki Kyle Hines ile iki yıllık sözleşme imzaladığını resmen duyurdu.

Hines, geçtiğimiz günlerde sitemize özel verdiği röportajda Milano’yu seçmesinin sebebiyle alakalı: ”Birçok faktör var. Bir numaralı faktör bence şu: Kariyerime 2008’de, İtalya’da başladım. Bu yüzden, kendi çemberimi tamamlamam için bir fırsat elde etmem ve kariyerimi muhtemelen İtalya’da bitirecek olmam kesinlikle bir faktör. Milano bir kültür, şampiyonluk kalibresinde bir takım inşa ediyor. Bu benim için çıkıp oynamak, rekabet etmek ve bir şampiyonluk daha kazanmak için harika bir fırsat. Bu da işin boyutlarından biri. Ayrıca, sen de söyledin, şehrin tarzı da ailemin başka bir yere gidip başka bir şey tecrübe etmesi için harika bir fırsat. Geniş ailem ve arkadaşlarım için de böyle. Çocuklarım büyüyor, dolayısıyla onların ve ailemle arkadaşlarımın İtalya’yı gezip görmesi için harika bir fırsat.’ ifadelerini kullanmıştı.

Avrupa’ya Brose Bamberg ile adım atan Hines, bir sezonluk macerasının ardından Olympiacos’a katılmış ve burada geçirdiği iki sezonda da EuroLeague şampiyonluğu yaşamıştı. 2013 yazında CSKA kadrosuna dahil olan deneyimli pivot, Final Four’un daimi üyesi olan Rus deviyle 2016 ve 2019’da iki şampiyonluk daha kazanmıştı.

33 yaşındaki pivot, bu sezon toplamda 44 maça çıkarken ortalama 21.4 dakika parkede kalarak 7.8 sayı, 5.4 ribaund, 1.5 asist istatistikleri ile mücadele etti.


 

Metehan Metin Cetin

Basketbol sevdalısı bir genç. İletişim: [email protected]

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir