Obradovic: “Ülkeleri için oynayan birçok oyuncuya sahip olduğum için memnunum”

Zeljko Obradovic, lig takvimi sırasında oynanan milli takım maçlarına büyük bir destek verdi.

FIBA ve EuroLeague arasında takvim konusundaki anlaşmazlık, çok uzun süredir devam ediyor. Bu sebepten EuroLeague oyuncuları, sezon içindeki Milli Takım aralarında ülkelerini temsil etmekte çok zorlanıyor. Bu konuya dair bir açıklama da Zeljko Obradovic’ten geldi.

Avrupa’nın kulüp düzeyinde en başarılı koçu olarak nitelendirilen Zeljko Obradovic, son dönemde Partizan NIS oyuncularının çoğunun uluslararası sahnede yarışmak için çağrılmasını memnuniyetle karşıladığını ifade etti.

Obradovic Partizan TV’ye verdiği demeçte, Dokuz milli takım oyuncusu, bu bir kulüp için en güzel şey. Ülkeleri için oynayan birçok oyuncuya sahip olmaktan çok memnunum. Onlara bunun büyük bir onur olduğunu, aynı zamanda milli takımda oynamanın da bir zorunluluk olduğunu söyledim.” ifadelerini kullandı.

Oyuncularının milli takımlara çağrılmasından çok memnun olduğunu dile getiren koç “Herkesin bir gün milli takımların bir parçası olmasını isterim. Bu onların kaliteli oyuncular olduğunun ve neden Partizan için oynadıklarının bir göstergesi.” ifadelerini kullandı.

Efsanevi başantrenör en son 2004-2005 yılları arasında uluslararası arenada koçluk yapmıştı. Milli takımlar kariyerinde Yugoslavya’yı 1996 Atlanta Olimpiyatları’nda gümüş madalyaya, 1997’de FIBA EuroBasket’te ve ertesi yıl FIBA Basketbol Dünya Kupası’nda şampiyonluklara taşıdı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler