Nefes kesen maçın kazananı Darüşşafaka Basketbol oldu! #BSL

ING Basketbol Süper Ligi‘nin 11. haftasında Gaziantep Basketbol ile Darüşşafaka Basketbol arasında müthiş bir mücadele oynandı.

Başlama düdüğünden son saniyelere kadar çekişmenin parkeyi terk etmediği mücadelede kazanan 71-69 skorla Darüşşafaka Basketbol oldu. 19-15 Gaziantep Basketbol lehine tamamlanan ilk çeyreğin ardından taraflar soyunma odasına 34-35 skorla gittiler. Skorda denge arayışında olan Darüşşafaka Basketbol’a karşılık ikinci perdenin açılışını daha iyi yapan taraf ev sahibi takım oldu.

53-49 skorla geçilen üçüncü periyodun ardından Gaziantep aradaki farkı korumak isterken, Darüşşafaka son saniyeye kadar pes etmeden rakibini kovalamaya devam etti. Quentin Level Peterson’dan gelen dört sayının ardından Alpha Kaba’nın da isabetiyle Gaziantep 6-0’lık kritik bir seri yakaladı. Doğuş Özdemiroğlu’nun basketiyle yeniden canlanan Darüşşafaka Basketbol bir seri de kendisi yakalayarak aradaki farkı kapatma yoluna gitti.

Bu karşılaşmada top kayıplarından ağzı yanan Tutku Açık ve ekibi son altı dakikalık bölüme girerken 17. top kaybını yapmıştı. Maça yakışır şekilde bir final izlettiren taraflardan son bir dakikalık bölüme önde giren taraf 64-67 skorla konuk takım oldu. Kritik anda gelen üçlüklerle ayakta kalırken bitime saniyeler kala Level Peterson’ın smacı skoru 68-69’a çekmeyi başardı.

Son top sorumluluğunu üstüne alan Level Peterson isabet bulamayınca mücadelenin kazananı Selçuk Ernak ve takımı oldu. Karşılaşma 71-69 skorla sonuçlandı.

Çeyrek skorları:

  1. çeyrek: 19-15
  2. çeyrek: 34-35
  3. çeyrek: 53-49
  4. çeyrek: 69-71

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler