Obama Sert Çıktı

Obama

 

Donald Sterling’in basına sızdırılan ses kayıdının etkileri devam ediyor. Spor ve şov dünyasından birçok tanıdık figürün bu konuda açıklama yapmasının ardından,son olarak Birleşik Devletler Başkanı Barack Obama da bir soru üzerinde konu hakkındaki fikirlerini paylaştı. Obama, kendisine yöneltilen soruya;

“NBA ülkenin tamamından taraftar kitlesine sahip bir lig ve bu ligde çok fazla sayıda Afrikalı-Amerikalı oyuncu var. Basketbol,Afrikalı Amerikalı kültüründe çok büyük yeri olan bir spor. NBA’in bunu sorun olarak gördüğünü veya bundan rahatsızlık duyduğunu sanmıyorum. Bu konuda Adam Silver’ın gerekeni yapacağına inanıyorum. Ne yazık ki hala ırkçı ve ayrımcı tutumlara karşı mücadele ediyoruz. Irkçılık konusunda ciddi mesafe kaydedilmiş olsa da, arada rahatsızlık veren sesler ortaya çıkacaktır. Yapılması gereken, bu tür olaylara karşı tavrımızı net bir şekilde koymak,çocuklarımıza doğru olanı öğretmek, ve bu konuda umudumuzu kaybetmemektir.”

şeklinde cevap verdi. Bu açıklamadan sonra Donald Sterling’in üzerindeki üzerindeki baskı bir kat daha artmış gibi görünüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler