Geri1 of 21

O basketbola veda etti, basketbol dünyası ona… | #GraciasManu

Sezonlar ilerledikçe hayatın her kulvarında olduğu gibi alışkanlıklar da insanlar da değişiyor. Basketbola hayatını adayan, 23 yıllık profesyonel kariyerinin büyük kısmını bu oyunu domine ederek ve gerek çocuk gerek yetişkin basketbolsever herkesin idolü haline gelerek sayısız kupalar kaldıran Manu Ginobili, dün akşamki açıklamasıyla resmen emekli oldu, zamanın getirdiği bu acımasız değişim döngüsüne de adını yazdırdı!

NBA macerasına Avrupa’daki deneyimlerinin ardından başlayan, San Antonio Spurs ailesine kendisini kabul ettirme sürecinde büyük mücadeleler veren 41 yaşındaki efsanevi basketbol adamının bu fiili vedası, elbette, basketbol camiasında gururlu bir hüzün ortamı yarattı. Eski takım arkadaşlarından en büyük rakiplerine, henüz onun karşısında oynama şansı edememiş bazı gelecek vaat eden ve onun tarzını benimseyerek basketbola tutunan oyunculardan, koçlara kadar aklınıza gelebilecek her çeşitten basketbol adamı onun emekliliği hakkında Twitter’dan duygusal paylaşımlarda bulundu.

Ginobili hakkında yazılan her şeyi bir araya getirmemiz mümkün olmadığı gibi biz de sizler için gözümüze çarpan tebrik mesajlarını, en çok dikkat çeken dilekleri bu galeri adı altında birleştirmeye çalıştık. Hepinize keyifli okumalar dilerim!

Geri1 of 21

O basketbola veda etti, basketbol dünyası ona… | #GraciasManu

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir