Nikola Kalinic: “Milli takım kadrosuna çağrılmadığım için herkes gibi bundan etkilendim” #FIBAWC

2019 FIBA Dünya Kupası için Sırbistan aday kadrosundan çıkarılan Nikola Kalinic, konu hakkındaki his ve düşüncelerini ülkesinin basınına anlattı.

BBC Srbija’ya konuşan Nikola Kalinic, verdiği geniş röportajda milli takım aday kadrosuna alınmamasından Obradovic ile olan ilişkilerine, geçtiğimiz aylarda sosyal medyada yaşadığı talihsiz durumdan Türkiye’deki yaşantısına kadar birçok konuda konuştu.

Kalinic’in açıklamaları şu şekilde:

“Rekabet etmek isteyen her genç gibi ben de milli takım aday kadrosuna çağrılmadığım için bir şekilde bundan etkilendim. Yine de uzun bir sezon geçirmiş ve beş yıldır hiçbir yazı boş geçirmemiş biri olarak birden iki aylık tatil fırsatı belirdi. Ben de bu durumu kendimin kaybetmeyeceği bir şekle çevirdim.

Geçtiğimiz aylarda sosyal medyada yaşadığı talihsizlik konusunda: “En önemlisi kendime karşı dürüst ve temiz olmam. Eğer bir gün çocuklarım olursa onları da böyle eğitip yetiştireceğim. O tatmin duygusunun küçük bir bedelini ödedim. Sosyal medyayı kendinizi eğitmek için mi kullanacaksınız yoksa Kalinic’i bir şeyler yaparken izlemek için mi? Herkesin kendi tercihi. Ancak birinin kendi evinde bir şey yapması bu kadar büyük bir mesele mi? Ben yasa dışı bir şey yapmadım. Kimseyi öldürmedim, gasp etmedim…”

Her şeyden önemlisi Obradovic ile bir sorunumuzun olmaması. Eğer ortada yoksanız onunla karşı karşıya gelebilirsiniz ama sırf şut kaçırdınız diye ondan bir eleştiri duymazsınız. Yüzü kızarınca sorun yok ama morarmaya başlarsa başınızı öne eğip fırtınanın dinmesini bekliyorsunuz….

Davranış, bakış açısı, yiyecek, dildeki tabirler anlamında Türklerle benzerliklerimiz var. Bazı tarihçiler bunların tam miktarını da söyleyebiliyor. Yemek yemeyi seviyorum. Belki kariyerim bitince kendime dikkat etmem gerekir. İyi yemek yapamıyorum, her şeyi mahvediyorum. Çok fazla yapıyorum ama özellikle Türkiye’de hangi restorana giderseniz gidin hata yapmazsınız.”


Kaynak: BBC

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler