Nike gelecek sezondan itibaren kollu NBA formalarını üretmeyebilir!

2017-2018 sezonundan itibaren NBA’in resmi ürünlerinin yeni üreticisi Nike, futbol formasını andıran kollu NBA formalarını üretmeyi planlamıyor. Ayrıca NBA taraftar formalarının satışı da sadece ligin resmi sitesinden ve yetkili satıcı Fanatics şirketinin resmi sitesinden yapılacak.

Gelecek sezondan itibaren Nike hem saha içinde hem de saha dışında NBA ürünlerinin üretimini yapan tek firma olup, rakibi Adidas’tan dizginleri eline alacak. Yeni teknolojilerin ve tasarımların kullanılması beklenirken Nike’nin tartışmalara yol açan futbol formalarına benzeyen formaların üretimini durduracağı konuşuluyor. Wall Street Journal‘ın haberinde “Nike’nin bu haftadan itibaren ilk NBA forması tasarımlarını resmi satış kanallarına sunması bekleniyor. Şirket kollu formaları artık üretmeyeceğini açıkladı.” ifadesi yer alıyor. Haberin devamında oyuncuların ve taraftarların farklı yorumlarına sebep olan bu formaların 2013 yılında Adidas tarafından sunulduğu bilgisi de yer alıyor.

Konuyla ilgili yorum yapan Yahoo, haberin içeriğinde bir belirsizlik olduğuna vurgu yaptı. Yahoo, Nike’nin “kollu formaları üretmeyi planlamamasının” üretmeyeceği anlamına gelmediğini savundu. Wall Street Journal‘ın haberindeki bir diğer önemli nokta da NBA taraftar formalarıyla ilgili.

Gelecek sezondan itibaren NBA taraftar formaları sadece NBA’in resmi websitesinden ve formaların üretimini yapacak olan Fanatics’in websitesinden satılacak. Yüksek fiyatlı ve oyuncuların sahada giydiklerine benzeyen formalar ise Nike tarafından üretilip kendi satış kanalları üzerinden alıcılara sunulacak.


Kaynaklar | wsj.com and Hypebeast.com

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler