NBA’de New Orleans Pelicans forması terleten 29 yaşındaki İtalyan uzun forvet Nicolo Melli, İtalya basınına özel açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Beko ile geçirdiği iki sezon sonrası NBA ekiplerinden New Orleans Pelicans’ın yolunu tutan Nicolo Melli, İtalya basınından La Giornita Tipo’ya konuştu.

Fenerbahçe ile anlaşmadan önce Brose Bamberg formasıyla gösterdiği performans sonrası da NBA’e gidebilme ihtimali bulunan ve kendisine bu ihtimal hatırlatılıp ”’O dönemde de NBA’e gidebilirdim’ diyebilir misin?” sorusuna Melli, şu cevabı verdi:

”Bence asıl mesele seviye değil. Bu yıl bizzat da gördüğüm üzere devreye giren çok fazla faktör var ve bu faktörleri kontrol edemiyorsunuz. Avrupa’dan giden bir oyuncu olarak hep bir risk faktörü var. Bjelica’yı düşünün. EuroLeague’in MVP’si olarak gitti, oynamadı. Doncic’i düşünün. Tüm EuroLeague’i domine edip gitti, oynamadığı periyotlar oldu. Ben iki yıl önce bu riski almaya hazır değildim. Fenerbahçe gibi şampiyonluk mücadelesi veren bir takımda yoluma devam etmek istiyordum. Yahut baştan başlayıp oynamama riskini alacaktım. Çünkü sizin de başınıza gelemeyeceğini söyleyemezsiniz ki hatta bu sene zaman zaman geldi de başıma. Gitmeye hazır değildim. Bu seneki ilk bir iki ayı iki sene önce yaşasam şimdiki gibi olgun karşılayabilir miydim bilmiyorum.”

Zeljko Obradovic başantrenörlüğü altında forma giydiği dönem hakkında da konuşan Melli, şu demeçleri verdi:

”Kötü kaybedilen maçlardan sonra o maçların kayıtlarını izlemek pek keyifli değil. Ayrıca saatler sürebiliyor. Obradovic benimle öyle yüz yüze bağıracak kadar hiç hararetli bir an yaşamadı ama yüz yüze bağırsa da onu tanıyorsanız, birlikte çalışıyorsanız neden yaptığını biliyorsunuz. Bir hedefi var çünkü. Ayrıca zaten %99 oranda haklı olduğunu biliyorsunuz. Tartışacak pek bir şeyiniz yok. Andrea ve Obradovic bu anlamda ne dediğini bilen koçlar. Obradovic de hep söylüyor ‘Kendimi hazırlıyorum, oyuncularımın sorularına cevabım hep olmalı’ diye ve var da cevabı.

En çok güldüğüm an ise… Ülker Arena’da ayakta alkışlandığında ‘Ben değil, oyuncular hak ediyor’ anlamında bizi gösteriyordu. Bu da beni çok güldürüyordu. Daha sonra bir oyuncu alkışlandığında bu sefer biz kalkıp aynısını yapıyorduk, o gülüyordu.”


Not: Nicolo Melli’nin açıklamalarının Türkçe metni Eurohoops’tan alınmıştır.

Metehan Metin Cetin

Basketbol sevdalısı bir genç. İletişim: [email protected]

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir