Nicolo Melli: ”Milano’ya geldiğimde daha çocuktum, şimdiyse buraya 3 farklı yurtdışı tecrübesiyle geri döndüm” #EuroLeague

Olimpia Milano’nun yıldızı Nicolo Melli, EuroLeague’e özel açıklamalarda bulundu.

Bu sezon NBA’den Avrupa’ya geri dönen eski Fenerbahçe Beko oyuncusu Nicolo Melli, EuroLeague’in ”Focus on” programının son konuğuydu. Koç Ettore Messina ve takım arkadaşları Kyle Hines ile Sergio Rodriguez de Melli hakkında demeçler verdi. İtalyan oyuncunun açıklamalarından öne çıkan kısımlar şu şekildeydi:

”En üst seviyede basketbol oynamak her çocuğun hayalidir. Benim için EuroLeague’de her şey Milan ile başladı. Her şey yolunda giderse -ki öyle umuyoruz- kontratım bittiğinde bu kulüple 8 sene geçirmiş olacağım. Kariyerimin yarısından fazlasını burada geçirmek oluyor, bu gerçekten benim için çok önemli. 

Buraya ilk geldiğimde daha bir çocuktum. Sonrasında kendi yolumu çizmek ve kendimi geliştirmek için ayrıldım. Şimdiyse buraya 3 farklı yurtdışı tecrübesiyle, bambaşka bir rol için geri geldim. 

EuroLeague, üst seviye bir organizasyon. Günden güne her şeyin ne kadar iyi organize edildiğini görebilirsiniz. Biz de Avrupa’nın en iyi takımlarından biriyiz. 

Önce playoff’lara ulaşmalı, oradan da Final Four’a gitmeliyiz. Final Four çok özel bi format. Yanlış anda yaşanan çok küçük bir problem bütün sezonu mahvedebiliyor. Bu yüzden günün sonunda biraz şanslı olmak da gerekiyor. Umarım her şey istediğimiz gibi gider fakat bunun için çok çalışmalıyız.”

Geçen sezon son 30 yıldaki ilk Final Four’unu oynayan Milan’da 30 yaşındaki oyuncunun katkısı 34 yıl sonra gelecek bir şampiyonluk için çok kritik olabilir.

Tecrübeli uzun Kyle Hines takım arkadaşı hakkında şu ifaedeleri kullandı:

”Benim İtalya’daki ilk sezonumdayken Melli daha 16 yaşındaydı ve birbirimize karşı oynamıştık. Şimdiyse 30’lu yaşlarımızda ikimiz de daireyi tamamlamış gibiyiz ve onunla takım arkadaşı olduğum için çok mutluyum.”

Koç Ettore Messina da oyuncusu hakkında düşüncelerini paylaştı:

”Melli ve Sergio Rodriguez’i takımın ortak kaptanları yaptık. Olimpia’da yanılmıyorsam 10 yıl önce bir kere yaşanmıştı bu. Böyle bir karar almamızın sebebi şu: Nicolo bu kadroda Milano ile en çok maça çıkan oyuncu ve 3 senelik bi kontrat imzaladı. Bu demek oluyor ki gelecekte de bu takımın lideri olacak.”

Sergio Rodriguez de kaptanlığı paylaştığı arkadaşı için şu sözleri söyledi:

”Son yıllarda EuroLeague olsun, NBA olsun her yerde oynayarak çok iyi bir başarı seegiledi. Bizim için harika bir ekleme. Onun burda olması, burayı evi gibi benimsemesi bizim yaratmak istediğimiz atmosfere de katkı sağlıyor.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler