Pau Gasol: “Formamın Kobe Bryant, Magic Johnson ve Kareem Abdul-Jabbar gibi oyuncularla yan yana asılacak olması rüya gibi” #NBA

Pau Gasol sahada olmanın getirdiği mücadeleci duyguyu özlediğini söylüyor.

Pau Gasol geçen sezonun ortasında sürpriz şekilde Barcelona’yla imzalayıp yarım sezon Barcelona forması giydikten sonra emelilik kararını açıklamıştı. 41 yaşındaki Gasol, İspanyol basınına açıklamalarda bulundu.

“Tabii ki de her ne kadar Barça’yla imzalamadan önceki son 2 sezonda da oynayamamış olsam da sahada olmanın getirdiği adrenalini özlüyorum. Hem sakatlıkların hem de pandemi sürecinin etkisiyle enerjimi farklı projelere ve farklı hobilere ayırabildim, bu da basketboldan ayrılış sürecimi kolaylaştırdı.” dedi.

Gasol ayrıca her ne kadar sakatlıklar yaşamış olsa da istediği şekilde emekliliğini gerçekleştirdiğini söyledi:

“Sakatlığım devam ederken artık bir noktadan sonra bu şekilde emekli olmak zorunda kalacağımı düşünüp korktum, ama günün sonunda sakatlığımla ilgilenen profesyonel ekibin büyük yardımıyla aşık olduğum sporu kendi istediğim şekilde, parkede noktalayabilmeyi başardım. Tam 41 yaşında emekli oldum, bir sporcu daha ne isteyebilir ki?”

Emekli olmasının meşgul kalmasına engel olmadığını belirten Gasol, birden fazla iş ile meşgul olduğunu söyledi:

“Her günüm bir diğerinden farklı geçiyor ve bunun böyle olabilmesi benim için çok önemli. Bazı günler ekiplerimle toplantılarım oluyor (the Gasol Foundation, iletişim ekibi, yatırımlar…). Bazı günler IOC’deki mevcut pozisyonum sebebiyle seyahat etmem gerekiyor. Farklı sporlardan menajerlerle ne gibi projeler yapabiliriz diye görüşüyoruz. Video çekiyorum, etkinliklere katılıyorum, makaleler yazıyorum, ve tabi ki de çocuklarıma babalık yapıyorum.”

Ayrıca Gasol, formasının emekli edileceğinden dolayı en az bir kez daha Los Angeles Lakers‘ın salonunu ziyaret edeceğini belirtti:

“Jeanie Buss emekliliğimin ardından formamın emekli edileceğini açıkladığında hem çok mutlu oldum hem de fazlasıyla gururlandım. Kulüp tarihinde sadece 10 oyuncu bu onura erişebildi, forma numaramın Kobe Bryant, Magic Johnson ve Kareem Abdul-Jabbar gibi oyuncularla yan yana duracak olması rüya gibi. Lakers‘a ve Lakers taraftarlarına gösterdikleri sevgi için ne kadar teşekkür etsem az.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler