Turkish Airlines EuroLeague tarihinde forma giymiş en donanımlı uzun oyunculardan biri olan Nicolo Melli, son 10 yılın en iyilerine aday gösterildi.

EuroLeague tarafından duyurulan gelişmeye göre All-Decade Nominee adı altında listenen, son 10 yılın en iyi oyuncuları arasında gösterilmeye aday isimlere Nicolo Melli de eklendi.

EuroLeague’deki kariyerine ülkesinin en büyük takımı Olimpia Milano’da başlayan İtalyan uzun, devamında Brose Bamberg ile yükselişe geçtiği Avrupa kariyerinin en önemli deneyimi Fenerbahçe Beko çatısı altında yaşadı.

Şu an NBA’de New Orleans Pelicans formasını terleten Melli, 2016-17 sezonunda yılın en iyi ikinci takımında yer alırken aynı sezonun aralık ayı MVP’si olmayı başarmıştı. Deneyimli isim, 2015-16 sezonunda kasım ayı MVP’si de seçilmişti.

İtalyan fenomen, sarı lacivertli formayı giydiği iki sezonda da Final Four’da yer alma başarısı göstermiş ve bir kez final oynamıştı.

Melli’nin dahil olduğu listeye Luka Doncic, Bogdan Bogdanovic, Bryant Dunston, Kyle Hines, Dimitris Diamantidis, Nanado De Colo, Juan Carlos Navarro ve daha nice isimler dahil oldu.

Tüm isimleri görmek için tıklayınız


Kaynak: euroleague.net

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir