Nick Nurse, Toronto ile imzalamadan önce Phil Jackson ile görüşmüş #NBA

NBA ekiplerinden Toronto Raptors’ın başarılı koçu Nick Nurse 2018 yılında bu maceraya atılmadan önce yaptıklarını anlattı.

ESPN yazarı Adrian Wojnarowski’nin hazırlayıp sunduğu Podcast’e konuk olan Nurse, Toronto ile sözleşme imzalamadan önce Phil Jackson ile görüşmüş.

Jackson’ın bulunduğu yer olan Montana’ya giden Amerikalı koçun söylediğine göre kendisinin oraya giderken neden gittiği hakkında hiçbir fikri yoktu.

Bu konu hakkında açıklamalar yapan Nick Nurse: ”Montana’ya giderken ne yapacağımız konusunda hiçbir fikrim yoktu. Oraya sadece bir kahve içmeye mi gideceğiz yoksa orada kalacak mıyız bilmiyordum.” ifadelerini kullandı.

Nihayetinde Nurse efsanevi koç Jackson ile beraber üç boyunca Montana’da tatil yapmış ve onun basketbol felsefesine ortak olmuştu. Bu işe yaramış olsa ki Toronto Raptors 2019 yılında Kawhi Leonard’lı kadrosu ile NBA şampiyonu olmuştu.

Koçluk kariyerinde Chicago Bulls ve Los Angeles Lakers çatısı altında çalışan Phil Jackson’ın toplamda 11 NBA şampiyonluğu bulunuyor.


Kaynak: SLAM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler