The Vertical’ın haberine göre New York Knicks’in sahibi James Dolan, başkan Phil Jackson’ı kovma kararı aldı. Yine bu habere göre açıklamalar bugünün ilerleyen saatlerinde gerçekleşebilir.

71 yaşındaki Phil Jackson’ın beş yıllık orijinal kontratından hala 24 milyon dolarlık ve iki senelik garanti ödemesi bulunuyor fakat takımın sahibi Dolan’ın bu şartları sorun etmeyeceğini geçmişteki kararlarına bakarak rahatlıkla söyleyebiliriz.

Kaynağa göre Dolan, Jackson’ın özellikle Kristaps Porzingis’in takası hakkındaki hamlelerinden sonra takımı emanet etmek için pek de sağlıklı bir seçenek olmadığını düşünüyor. Ayrıca üçgen hücumda olan ısrarının oyuncuları uzaklaştırmasının yanında potansiyel serbest oyuncuların takıma gelmesini de engellediği düşünülüyor. Bunun yanında işe aldığı iki koçla (Derek Fisher, Jeff Hornacek) iletişim sıkıntısı yaşaması ve Knicks’in yüksek profilli iki oyuncu Carmelo Anthony ve Porzingis ile de yaşadığı gerginlikler kovulma kararını destekliyor.

Görev aldığı üç yılda 80-166 gibi bir galibiyet-mağlubiyet sayısına sahip olan Jackson, işe alınmadan önce içinde 11 NBA Şampiyonluğu bulunan efsanevi bir koçluk kariyerine imza atmıştı.


Kaynak | The Vertical

İlknur Kara

İletişim: [email protected]

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir