Geçtiğimiz günlerde kişisel Instagram hesabından aktif basketbol kariyerini sonlandırdığını duyuran Nedim Yücel, Bursaspor Durmazlar’ın genel menajeri oldu.

25 yıllık aktif spor kariyerinin ardından basketbolun yöneticilik kısmında yer almayı tercih eden Nedim Yücel, geçtiğimiz günlerde Murat Konuk ile yollarını ayıran TBL ekibi Bursaspor Durmazlar’ın yeni genel menajeri oldu.

Bursaspor Durmazlar kulübü, “18 yılı Süper Lig olmak üzere 21 yıllık profesyonel basketbol kariyerinde bir çok takımda forma giyen,Milli Takımlar seviyesinde 50 maça çıkan, Süper Lig’de 2 kez geçtiğimiz sezonda TBL’de ribaund kralı olan Nedim Yücel Bursaspor Durmazlar’da Genel Menajerlik görevini üstlenecektir. Nedim Yücel’e yeni görevinde başarılar dilerken Bursaspor Durmazlar ailesine hoş geldin diyoruz.” diyerek anlaşmayı duyurdu.

Bursaspor ile anlaştığı için heyecanlı ve şanslı olduğunu belirten Nedim Yücel, şu sözlerle kulübe kendisini tercih ettikleri için teşekkür etti:

“Aktif sporculuğumun ardından yöneticilik kariyerime böyle büyük bir camiada başlayacağım için çok heyecanlı ve gururluyum. Bana bu görevi layık gören başkanımız ve yönetim kurulumuza çok teşekkür ediyorum. Şemsettin Baş gibi kariyer sahibi ve hedefleri olan bir antrenör ile çalışacağım için kendimi şanslı hissediyorum. Geçtiğimiz sezon Süper Lig’in kapısından dönen Bursaspor Durmazlar’ı çok çalışarak hak ettiği Süper Lig’e ardından Avrupa Kupalarında mücadele edecek duruma getirmek istiyoruz. Bu sezon ligin standartlarının çok üzerinde bütçeler ile yola çıkan takımlar oldu ancak bizimde en büyük güvencemiz taraftarımız. Teknik ve idari kadromuzla beraber geçtiğimiz sezon olduğu gibi onların büyük desteğine layık olacak terinin son damlasına kadar sahada mücadele edecek bir takım yaratıp Süper Lig hedefimize ulaşacağız.”

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir