25 yıldır çeşitli takımlarda forma giyen Nedim Yücel, basketbolu bırakma kararı aldığını kişisel Instagram hesabı üzerinden açıkladı.

Darüşşafaka Basketbol, TED Ankara Kolejliler, Türk Telekom, Mersin BŞB, Antalya BŞB, Pınar Karşıyaka ve Beşiktaş Sompo Japan’da forma giymiş olan 38 yaşındaki uzun forvet, TBL’de Acıbadem ve Pertevniyal formaları giymişti.

Kariyerinin 15 yılını Beşiktaş’ta geçiren Nedim Yücel, son olarak forma giydiği ve kaptanlığını yaptığı Pertevniyal’de 12.7 sayı, 9.6 ribaund ve 1.9 asist ortalamaları ile sezonu tamamladı.

 

25 yıldır büyük bir gururla,heyecanla,mutlulukla taşıdığım formaların sadece ekrana sığan küçük bir kısmı bu ve bana hayatımı kazandıran,bir çok dost,arkadaş,yoldaş biriktirmemi sağlayan bu formaları asma vakti geldi.Bu 25 yılda bana büyük destek veren önce aileme,arkadaslarıma,dostlarıma ve başta doğup büyüdüğüm,beni yetiştiren,15 sene aralıksız formasını giydiğim Beşiktaş ve sırasıyla Karşıyaka,Antalya,Mersin,Telekom,Ted,Darüşşafaka Doğuş,Acıbadem ve Pertevniyal külüplerinin antrenör,idareci ve taraftarlarına sonsuz teşekkürler. Artık parkenin diğer tarafına geçme zamanı,hedef daha çok çalışıp,daha başarılı olmak. Çok yakın zamanda tekrar görüşmek üzere…

Nedim Yücel (@nedimyucel6)’in paylaştığı bir gönderi ()

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir