Nedim-Buza

Halil Can Pelister, 12 Ekim 2014 – Bosna Hersek basketbolunun gelecekteki en önemli potansiyeli olarak gözüken Nedim Buza, geçtiğimiz sene Zeljko Obradovic yönetimindeki Fenerbahçe Ülker’de yaklaşık 1 ay boyunca deneme idmanlarına çıkmıştı. Kariyerine şu anda OKK Spars takımında devam eden 19 yaşındaki genç oyuncu, 1995 jenerasyonunun Avrupa’da en önemli isimleri arasında yer alıyor. Geçtiğimiz sene adını draft’a yazdıran, hatta bazı NBA takımlarından draft’a girmesi halinde 2. turdan seçilme sözü alan Buza, 1 ay ABD’de NBA takımlarıyla idmanlara çıktı.

Elbette oyuncunun mücadele ettiği Bosna ligi takip edilmesi zor bir lig olduğu için hakkında çok veriye veya görüntüye ulaşamadık. Milli takım seviyesinde ise geçen yazdan kalan U20 Avrupa Şampiyonası ve yaklaşık 2 sene önce oynadığı NIJT Roma’dan edindiğimiz veriler var.

Profilini bu sene içerisinde planladığım Saraybosna gezimden sonra detaylandırıp, yazacağım. Canlı izlemeden oyuncu hakkında bir şeyler yazmak pek doğru gelmedi. Birkaç ay sonra profil güncellenmiş şekilde burada olur…

wpid-basit-i̇st.-i̇stikrar.png.png

wpid-takımdaki-sıra.png.png

wpid-yüzde-sapma.png.png

wpid-top-kullanma-yüzdesi.png.png

 

wpid-farklılaşma.png.png

wpid-gelişmiş-i̇st.-i̇stikrar.png.png

Tags:

Halil Can Pelister

Her türlü soru, görüş ve önerileriniz için: [email protected]

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir